16-aastane Nõmme Kalju ründaja lõi Enar Jäägeri klubile värava, kaotusest see ei päästnud (6)

Alex Matthias Tamm lõi Kalju auvärava. Foto: Jana Pipar / EJL

Täna pidasid Oslos treeningmängu kohalik Valerenga ning Nõmme Kalju. Eesti klubi kaotas matši 1:3, nõmmekate auvärava lõi kõigest 16-aastane ründaja Alex Matthias Tamm.

Hetkel vigastuspausi pidava Eesti koondislase Enar Jäägeri koduklubi Valerenga haaras kohtumise alguses ohjad enda kätte. Suurema osa ajast oli pall just nende käes, ent aeg-ajalt pääses ka esmakordselt oma roosas mänguvormis pallinud Kalju rünnakule.

Avavärav sündis 44. minutil, kui norrakate suurepärane kauglöök Vitali Telešile püüdmatuks jäi. Kohe teise poolaja alguses teenis Valerenga penalti ning ka see realiseeriti kindlalt, saates palli paremale ning Teleši vasakule. 71. minutil löödi 3:0 juba vahetusest sekkunud Pavel Londakule, kui väravale läinud pealelöögi suunas enda väravasse Kaljus testimisel olev itaallasest keskkaitsja Babacar. Lõppsõna jäi aga Kaljule - kohtumise üleminutitel vormistas eelnevalt vahetusest sekkunud Tamm oma võimaluse väravaks. Kokkuvõttes seega Kaljule tugeva vastase käest võõrsil 1:3 kaotus.

Kalju mängis koosseisus: Vitali Teleš (Pavel Londak); Andri Markovitš, Maximiliano Ugge, Babacar, Vladimir Avilov; Reginald, Tjapkin; Subbotin (Aleksandr Volkov), Liliu, Nikolai Mašitšev (Robert Kirss), Rimo Hunt (Alex Matthias Tamm).

Trevor Elhi jäi matšist eemale A-koondisesse kuulumise ning Martin Mägi, Henrik Pürg ja Vlasi Sinjavski U21 koondisesse kuulumise tõttu. Sergei Tumasjan peab jätkuvalt vigastuspausi ning Peeter Klein on endiselt kaitseväes.