AC Milan pääses võimsa võiduga otse Euroopa liigasse (väravad!) (0)

Itaalia kõrgliiga 38. voorus purustas AC Milan 5:1 Fiorentina ning kuna samal ajal kaotas Atalanta oma mängu Cagliarile, täitsid Gennaro Cattuso hoolalused oma hooaja miinimumeesmärgi.

Eelmisel suvel sisuliselt uue meeskonnana hooaega alustanud Milan on palju läbi elanud. Kehvade tulemuste pärast peatreener Vincenzo Montella vallandati ning koha võttis üle Gennaro Gattuso. Sai selgeks, et klubi liigas nelja hulka pigem ei jõua ja variant Meistrite liigasse pääseda oli teha seda Euroopa liiga võidu kaudu. Kaheksandikfinaalis lõpetas nende teekonna aga Londoni Arsenal.

Hooajale oleks saanud panna ilusa punkti, kui lõpetada tabelis kuuendal kohal, mis andnuks veel viimase otsepääsme Euroopa liigasse. Selleks oli vaja kindlasti alistada Fiorentina. Kaotuse korral tuli loota, et sama teeb ka Atalanta, sest omavahelistes mängudes oli neil eelis võrdsete arvu punktide peale jäämise korral.

Milan valis aga lihtsama lahenduse, kui Hakan Calhanoglu ja Patrick Cutrone väravatest haarati poolajaks 2:1 eduseis. Cutrone lisas teisel poolajal veel ühe tabamuse ning jala said valgeks veel Giacomo Bonaventura ja Fiorentinast laenul viibiv Nikola Kalinic. Atalanta kaotas 87. minuti Luca Ceppitelli väravast Cagliarile ja seega alustavad nemad oma Euroopa liiga hooaega play-off faasist.

Suure 4:1 võidu sai kirja ka SPAL. Kui nemad oleks Sampdoriale kaotanud ja Crotone Napolit üllatanud, siis jäänuks mõlemad 35 punkti peale. See poleks aga Crotonet liigast väljalangemisest päästnud, sest omavahelistes mängudes on sel hooajal korra viigistatud ja viimati teenis SPAL 3:2 võidu.

Vooru põnevaim mäng leiab täna aset Lazio ja Interi vahel. Kui sellest vastasseisust peaks võitjana väljuma Inter, siis pääsevad nemad Meistrite liigasse ja Laziol tuleb leppida aste madalama eurosarjaga.

AC Milan - Fiorentina 5:1 (2:1)
23. Hakan Calhanoglu, 41., 59. Patrick Cutrone, 49. Nikola Kalinic, 76. Giacomo Bonaventura - 20. Giovanni Simeone

Napoli - Crotone 2:1 (2:0)