AJALUGU: Ronaldo ja Real Madrid purustasid Juventuse ja kaitsesid esmakordselt Meistrite liiga tiitlit! (5)

Real Madrid tegi Meistrite liigas ajalugu, kui alistas finaalis Torino Juventuse ning kaitses esimese meeskonnana tiitlit.

Juventus alustas mängu küll veidi paremini ning paaril korral suudeti Keylor Navasele ka tööd pakkuda, kuid costaricalane oli oma ülesannete kõrgusel ning tõrjus kaks Gonzalo Higuaini pealelööki.

Vaikselt aga ärkas ka Real ning 34. minutil viis Cristiano Ronaldo meeskonna juhtima, kui ta karistusalas Dani Carvajalilt hea söödu sai ning palli täpselt posti kõrvale saatis. Peale väravat vajus aga Real liialt kaitsesse ning Mario Mandžukic karistas selle kiirelt ära, viigistades peaaegu, et käärlöögiga seisu.

Väga tempokas avapoolaeg pakkus ka pärast viigiväravat olukordi mõlemal väljakupoolel, kuid puhkama mindi viigiseisul.

Riietusruumist tagasi tulles oli juba selgelt parem pool Madridi meeskond, kes ohjad selgelt endale võttis. Juhtima mindi aga veidi ootamatust väravast, kui Casemiro 61. minutil kaugelt peale lõi ning Gianluigi Buffon oli alla nurka tuleva palli vastu võimetu.

Kulus vaid paar minutit, kui mängu saatus näiliselt lõplikult otsustati. Juventus kaotas ohtlikult palli, Luka Modric mängis etteposti terava tsenderduse ning esimesena jaol olnud Ronaldo vormistas oma teise tabamuse. Ühtlasi tõusis Ronaldo ka hooaja parimaks väravalööjaks, skoori tegi ta selle löögiga juba 12. korda. Lisaks sai temast esimene mängija, kes on skoorinud kolmes Meistrite liiga finaalis.

Ka mängu lõpuosas püsis kontroll Reali käes ning lõpliku hoobi said Juventuse lootused 83. minutil, kui vahetusmees Juan Cuadrado mänguvälises olukorras Sergio Ramosele jala peale astus ja teise kollase ehk punase kaardi sai. Skoori vormistas 90. minutil vahetusmees Marco Asensio, kes lõi seisuks 4:1.

Real Madrid tõusis Meistrite liiga ajaloo esimeseks meeskonnaks, kes on suutnud tiitlit kaitsta, kokku on klubi võitnud juba 12 karikat. Juventus on meistriks kroonitud kahel korral ning täna kaotati seitsmendat korda finaalis.

Torino Juventus - Real Madrid 1:4 (1:1)
27. Mario Mandžukic - 21., 64. Cristiano Ronaldo, 61. Casemiro, 90. Marco Asensio

Eemaldamine: 83. Juan Cuadrado (Juventus)

Juventus: Buffon, Chiellini, Pjanic (70. Marchisio), Khedira, Higuain, Alex Sandro, Barzagli, Mandžukic, Bonucci, Dybala (78. Lemina), Alves.