Ajalugu teinud Ronaldo juhtis Real Madridi ühe jalaga poolfinaali (14)

Meistrite liigas lõpetati täna veerandfinaalide avamängudega. Real Madrid alistas dramaatilises mängus Bayerni, tulles välja kaotusseisust.

Bayern alustas Real Madridi vastu kohe domineerivamalt, kuid peagi sai mängu sisse ka külalismeeskond, kes initsiatiivi üle võttis. Karim Benzema oli väga lähedal ka väravale, kui Manuel Neuer ta pealelöögi sõrmedega latti tõrjus.

25. minutil jõudis Bayern aga teenitud eduseisuni, kui mitmeminutilise surve tulemusena mitu nurgalööki järjest teeniti. Arturo Vidal jäi vabaks ning suunaski kornerist tulnud palli peaga värava keskele.

Lisaminutitel oli Vidalil võimalus ka teine lüüa, kui kohtunik penalti määras, kuna Dani Carvajal blokeeris Franck Ribery löögi käega. Kordusest aga selgus, et hispaanlane tõmbas käed enne selja taha. Tšiillane jättis aga võimaluse kasutamata ja lõi penalti üle värava.

Teist poolaega alustas Real suurepäraselt, sest juba 47. minutil leidis Carvajali tsenderdus värava ees üles vabaks jäänud Cristiano Ronaldo, kes mänguvahendi värava alla nurka lõi ja seisu viigistas.

Bayerni lootused said 61. minutil suure tagasilöögi, kui Javi Martinez lühikese aja jooksul Cristiano Ronaldo vastu teise kollase teenis ning meeskonna vähemusse jättis. Pärast punast kaarti pani Real marulise surve peale ning 77. minutil lõi Ronaldo vahetusmees Marco Asensio tsenderdusest oma teise värava. Seejuures oli tegu Ronaldo sajanda väravaga UEFA sarjades. Mängu lõpuosa kontrollis endiselt selgelt külalismeeskond, kuid võimalusi edu kasvatamiseks ära ei kasutatud.

Madridis sai Atletico Madrid tänu Antoine Griezmanni kindlale penaltile minimaalse võidu üllatusmeeskond Leicester City üle. Penaltiolukord oli just seetõttu kõneainet pakkuv, et intsident toimus penaltijoone läheduses, mitte penaltialas. Vea teinud Leicesteri poolkaitsja Mark Albrighton ei tahtnud penaltiotsusega kohe üldse nõus olla, apelleerides just kohale, kus ta vea tegi.

Mõlemal tiimil oli võimalusi veelgi skoorida, kuid pigem domineeris mängu Atletico - oldi aktiivsemad ning loodi rohkem võimalusi - küll jäi aga Leicesteri kaitse ette või suutis ründaja Fernando Torres libastuda. Väravaid rohkem ei löödud. Kodus võetud 1:0 võit ei anna Atleticole erilist kindlust, kui vaid seda et võõrsil väravat ei lastud Leicesteril lüüa ning väravateta viik viiks hispaanlased järjekordselt poolfinaali.

Väravaterohke mängu pidasid aga maha Dortmund ja AS Monaco, kelle mäng eile pommirünnaku tõttu ära jäi. Mängu kangelaseks tõusis noor Kylian Mbappe, kelle kaks väravat Monacole 3:2 võidu tõid.

Atletico Madrid - Leicester City 1:0 (1:0)