Ajaxi Meistrite liiga unistus lõi poole tunniga kõikuma (0)

Meistrite liiga kolmandat eelringi alustasid võidukalt Zagrebi Dinamo, Barõssavi BATE ja Lissaboni Benfica. Nelja paari vastasseis lõppes viigiga, kelle seas ka Hollandi tippmeeskond Amsterdami Ajax.

Viimased kolm hooaega on Ajax pidanud kõrvalt jälgima Meistrite liiga alagrupiturniiri. Tänavu alistati teises eelringis Austria tiim Sturm Graz koondskooriga 5:1 ning järgnevalt tuleb parem olla Belgia tippmeeskonnast Liege'i Standardist.

Mäng algas Ajaxi jaoks suurepäraselt, kui 19. minutil viis endine Hollandi koondislane Klaas-Jan Huntelaar nad juhtima. Veerandtunni möödudes kasvatas eduseisu viimased neli hooaega Southamptonis pallinud Serbia koondise ründav poolkaitsja Dusan Tadic.

Kodumeeskond ei andnud aga alla ja 67. minutil vähendas kaotusseisu minimaalseks Maroko koondisega MM-il käinud Mehdi Carcela. Draamat jagus üleminutiteni, sest penaltist lõi Renaud Emond Liege'i teise tabamusegi ning Amsterdami minnakse seega 2:2 seisult. Tänu võõrsilväravate reeglile on hetkel siiski Ajax sellest paarist edasi pääsemas.

Kolmanda eelringi ülejäänud kohtumistes lähevad täna vastamisi Thessaloniki PAOK - Moskva Spartak, Red Bull Salzburg - Shkendija ja Glasgow' Celtic - Ateena AEK. Korduskohtumised toimuvad 14. augustil.

Astana - Zagrebi Dinamo 0:2 (0:1)