Alandi eksimus langetas Flora karikasarjast, Kalju on veerandfinaalis! (lisatud pildigalerii) (5)

Karikasarjas langes konkurentsist FC Flora, kes kaotas Lillekülas Richard Alandi eksimusest tulnud väravast 0:1 Nõmme Kaljule.

Hiiu staadioni kehvade valgustingimuste tõttu Lillekülas peetud Kalju kodumängus algas kõik ettevaatlikult. 26. minutil tegi aga Richard Aland saatusliku vea, kui söötis surve all palli Trevor Elhile, kes nahkkera noorele ründajale Peeter Kleinile toimetas. Klein ootas löögiga seni, kuni Flora kaitsjad end värava ette pikali olid visanud ning lükkas siis palli võrku - 1:0.

Avapoolajal ei saanud värava järel kumbki meeskond initsiatiivi otseselt endale. Teist poolaega alustas Flora kahe vahetusega ja mäng veidike paranes. Sakari Tukiainen oli korduvalt aktsioonis, aga ei suutnud kuidagi väravat üles leida. Kui sai palli raamide vahele, langes see Vitali Teleši saagiks.

Teise poolaja keskel lagunes aga taas Flora mäng ning üha enam eksiti lihtsate söötudega. Kalju sai peale hea surve ning Sander Puril oli kuldne võimalus matš lõplikult otsustada, aga Karl Mööli hea soolo järel lõi ta seitsme meetri pealt üllatuslikult väravast mööda.

Viimaseks kümneks minutiks suutis Flora taas Kalju väravale turmtule peale panna, kuid parimas olukorras suunas Tukiainen täiesti vabana Andre Frolovi nurgalöögist antud palli väravast mööda. Soomlasel oli seejärel veel paar šanssi, aga mees ära ei suutnud lüüa. Viimane võimalus kuulus Brent Lepistule, kuid Flora keskpoolkaitsja löök maandus napilt värava katusel. Floral jäigi värav saamata ning see viis 1:0 eduseisuga Kalju veerandfinaali.

See tähendab, et valitsev karikavõitja on konkurentsist väljas ning veerandfinaalides on hetke Premium liiga esinelikust vaid Infonet ja Kalju.

19. oktoobril kell 18 A. Le Coq Arenal (Asula 4c, Tallinn)

Nõmme Kalju FC - Tallinna FC Flora 1:0 (1:0)

2. otsakohtunik: Kristo Külljastinen

Kalju: Vitali Teleš, Karl Mööl, Henrik Pürg, Maximiliano Achille Ugge, Trevor Elhi, Janar Toomet (82. Igor Subbotin), Reginald Mbu Alidor, Artjom Dmitrijev, Hidetoshi Wakui (62. Artur Valikajev), Sander Puri, Peeter Klein (61. Tarmo Neemelo).
Varus: Siim-Sten Palm, Jorge Manuel Ferreira Rodrigues, Märten Kuusk, Artur Valikajev, Igor Subbotin, Ats Purje, Tarmo Neemelo.

Flora: Richard Aland, Markus Jürgenson (80. Erik Sorga), Joonas Tamm, Nikita Baranov, Gert Kams, Brent Lepistu, Mihkel Ainsalu, Rauno Sappinen (46. Maksim Gussev), Herol Riiberg (46. Andre Frolov), Sakari Ilmari Tukiainen, Zakaria Beglarišvili.
Varus: Magnus Karofeld, Andre Frolov, Erik Sorga, Maksim Gussev, Joseph Saliste, Madis Vihmann, German Šlein.

LIVE-ülekanne:

Enne mängu:

Kuigi mäng toimub Lillekülas, on tegu Kalju kodumänguga. A. Le Coq Arenal mängitakse, kuna Hiiu staadioni valgustus ei vasta nõuetele ning nõmmekad valisid uueks toimumiskohaks just rahvusstaadioni.

Kuna Premium liigas on kolm vooru enne hooaja lõppu esinelik tihedalt koos, ei ole täna veel selge, millised on need kolm meeskonda, kes uueks hooajaks liiga kaudu europääseme tagavad. Neljas pääse läheb karikavõitjale või meistriliiga neljandale, kui karikavõitjal on pääse juba olemas. Karikavõistluste veerandfinaalis on igal juhul aga kõige rohkem kaks esineliku meeskonda, seega tõenäosus, et üks neist finaali jõuab ja seal ka võidab, ei ole just kõige suurem.

Kalju keskkaitsja Maximiliano Ugge rääkis enne mängu: "Kolmapäeval tuleb väga huvitav mäng, sest mõlemad meeskonnad soovivad võita ja liikuda edasi järgmisesse vooru. Pärast Paide mängu, kus tulime kaotusega koju, peame tõestama, et meil oli lihtsalt halb päev väga tähtsal päeval. Nüüd peame keskenduma 100% igale mängule, mis ees ootab ja eriti kolmapäeval, sest võit võib tähendada järgmisel aastal Euroopa liigasse pääsemist. Hooaja lõpp on käes ja peame olema tugevad ning andma endast kõik, et võita."

Flora loots Argo Arbeiter rääkis: "Karikamängu eel ei loe Premium liiga tulemused midagi. Tulemas on põhimõtteline vastasseis, kus midagi ei jäeta juhuse hooleks. Mäng ei tule kindlasti kerge, sest mõlemad võistkonnad lähevad mängima ainult võidumõtetega. Tuleb väga võitluslik ja hea mäng mõlema meeskonna poolt."

Fotograaf: BRIT MARIA TAEL