Avapoolajal palli järgi jooksnud Eesti sai MM-ile sõitvalt Marokolt auvärava kätte (hinda mängijaid + vaata galeriid!) (6)

Eesti koondis võõrustas oma viimases Rahvuste liiga eelses mängus laupäeva õhtul Lillekülas MM-ile sõitvat Marokot ja kuigi avapoolaeg tõotas õudust, suudeti teisel sisu näidata ja auvärav ära lüüa.

Maroko haaras esimestest minutitest initsiatiivi. Kuigi esimese korralikuma pealelöögi eest hoolitses Henri Anier, kes sai Konstantin Vassiljevi heast söödust palli värava suunas saata, siis sealt edasi jooksis Eesti palli järgi.

11. minutil avasid külalised skoori, kui Mbark Boussoufa äärele vabaks mängiti ja mees tsenderduse värava ette lasi, mis kaaslasest kerge põrke võttis ning Younes Belhandale ette kukkus. Galatasaray mees ei eksinud paarilt meetrilt.

Värava järel oli Eestil väga suuri raskusi üldse palli saamisega. Maroko kõigutas äärelt äärele ja järgmise tabamuse lõhna oli õhus tunda. Aeg-ajalt prooviti kaugelt. Paaril korral olid Sinisärgid lähedal, et ise omale värav ehitada, kui söötudega eksiti. Esialgu tuli õnn viimasel hetkel appi, kuid 36. minutil tehti enne laotud vundamendile seinad ja katus peale. Mihkel Aksalu tegi musta puute ja jäi väravast kaugele, marokolased petsid ta külili ning Markus Jürgenson tegi suurest hirmust täiesti tarbetu penaltivea. Hakim Ziyech oli punktilt täpne - 2:0 Marokole.

Selle seisuga avapoolaeg ka lõppes, kuigi Amine Harit jõudis veel posti lüüa ja teisel pool väljakut sai Gert Kams standardi järel kastis löögile.

Ümbersündinud Eesti

Kui avapoolajal oli Eesti nii hädas kui üldse olla saab, siis teisel poolajal võeti jalad kõhu alt välja. Maroko mitmed vahetused rikkusid nende rütmi ja Eestil tekkis järjepanu võimalusi. 54. minutil lõi Vassiljev kasti vasaku nurga tagant karistuslöögist otse väravale - Munir pidi rusikatega tõrjuma. Kaks minutit hiljem sai Eesti sarnasest kohast uue standardi, seekord leidis Vassiljev Madis Vihmanni, kelle pealöök rikošeti võttis ja värava suunas kukkus - Karim El Ahmadi klaaris joonelt!

Hetk hiljem tõmbas Sergei Zenjov poolkiires vasakult keskele, ent tema löök lõppes väravavahi süles. Enne täistunni täitumist tegi Martin Reim oma esimese ja ründava vahetuse, kui Jürgensoni võttis puhkama Ats Purje. Väga agressiivselt sekkunud Purje sai 64. minutil kastis löögile, ent virutas varbaga üle lati.

Kui ise ei löö, lüüakse teadagi sulle. 72. minutil mängiti avavärava autor Belhanda täiesti vabaks, mees jätkas söödu värava ette ning poolajal vahetusest sekkunud Youssef En-Nesyri vormistas tabloole 3:0 skoori.

Eesti ei olnud aga alla andnud. Kõigest neli minutit hiljem pikendas Sergei Zenjov peaga palli kasti jooksnud Purjele, kes endale mugavalt löögile ette võttis ja madala kuuli tagumisse nurka virutas - 1:3 ja auvärav käes!

Mängu lõpuminutitel oli võimalusi veel mõlemal, kuid mõlemad väravavahid olid tasemel. Nii lõppes matš Maroko 3:1 võiduga. Juba järgmisel reedel alustavad nemad oma mängudega MM-finaalturniiril, Eesti jookseb uuesti murule sügisel Rahvuste liigas.