Baskide hävitustöö kandis vilja (0)

Hispaania kõrgliiga tänases ainsas kohtumises murdis Baskimaa au ja uhkus Athletic Bilbao Muniaini ja Adurize väravate abil maha Kanaari saarte esiklubi Las Palmase.

Liiga tabelikeskmik Las Palmas läks Bilbaosse küll autsaiderina, ent niivõrd suurt hävingut ei eeldatud - mäng oli sisuliselt tehtud 18. minutiks, kui Hispaania koondislane, 36-aastane veteran Aritz Aduriz lõi seisuks 3:1 ning see oli alles baskide jaoks algus - teise poolaja algusfaasis löödi kahe minutiga veel kaks väravat ning 5:1 võit garanteeris Bilbaole lihtsad kolm punkti.

Las Palmase väravavahile Raul Lizoain oli hommikul voodist ilmselt vale jalaga välja astunud - Bilbao seitsmest raamilöögist lõpetas lausa viis väravas. Kui pallivaldamine oli tiimide vahel pigem võrdne, siis tõelisest survest annab aimu Athleticu neliteist teenitud nurgalööki.

Athletic Bilbao - Las Palmas 5:1 (3:1)
7. Mikel San Jose, 9., 58. Iker Muniain, 18., 59. Aritz Aduriz - 12. Pedro Bigas