Belgia teine meeskond lülitas Tottenhami konkurentsist (3)

Möödunud hooajal Premier League'is kolmanda koha saavutanud Tottenham Hotspuri teekond Euroopa liigas lõppes 1/16-finaalis, kui kahemängu kokkuvõttes tuli alla vanduda Belgia klubile Gent.

Avakohtumise 0:1 kaotanud Tottenham asus mängu Wembley staadionil Belgia mulluse teise meeskonna vastu juba kümnendal minutil Christian Erikseni väravast juhtima, kuid peale seda tabas neid krahh - Harry Kane suunas nurgalöögi järgses olukorras palli peaga enda väravasse.

Tottenhami seadis mõned minutid enne avapoolaja lõppu raskesse olukorda Dele Alli, kes tegi keskväljal rumala vea ning kohtunik näitas talle punast kaarti.

Londoni klubi suutis teisel poolajal eduseisu Victor Wanyama tabamusest taastada, kuid Gent vastas sellele omapoolse väravaga. Lõppskoor 2:2 tähendab seda, et Tottenhamil kaheksandikfinaali asja ei ole.

Esimese mängu Fiorentinale tulemusega 0:1 kaotanud Borussia Mönchengladbach tuli keerulisest seisust välja ja pani korduskohtumises itaallased paika skooriga 4:2, mis tähendab seda, et just nemad liiguvad edasi järgmisesse ringi.

Tõeline väravatesadu toimus Prantsusmaal, kus Lyoni Olympique mängis üle Ragnar Klavani endise koduklubi AZ Alkmaari üle koguni 7:1. Avavaatuses välja teenitud 4:1 võit viib neid koondskooriga 11:2 veerandfinaali.

4:0 eduseisu suutis hoida eelmise hooaja komeet Rostov, kes täna piirdus Praha Sparta vastu 1:1 viigiga, kuid sellest piisas, et koht järgmises ringis kindlustada.

Donetski Šahtar ja Celta Vigo vajasid parima selgitamiseks lisaaega, kus Celta ühe värava lõi ning korduskohtumises saadud 2:0 võiduga omale koondskooriga 2:1 edasipääsu tagas.

Kopenhaagen - Ludogorets 0:0 (0:0) - kokkuvõttes edasi Kopenhaagen tulemusega 2:1

Fiorentina - Mönchengladbach 2:4 (2:1) - kokkuvõttes edasi Mönchengladbach tulemusega 3:4
16. Nikola Kalinic, 29.  Borja Valero - 43. pen., 47., 55. Lars Stindl, 60. Andreas Christensen

Genk - Astra 1:0 (0:0) - kokkuvõttes edasi Genk tulemusega 3:2
67. Alejandro Pozuelo

Lyon - AZ 7:1 (4:1)  - kokkuvõttes edasi Lyon tulemusega 11:2
5., 27., 78. Nabil Fekir, 17. Maxwel Cornet, 34. Sergi Darder, 87. Houssem Aouar, 89. Mouctar Diakhaby - 26. Levi Garcia

Donetski Šahtar - Celta Vigo 0:2 (0:0; 0:1; 0:1) - kokkuvõttes lisaaja järel edasi Celta tulemusega 1:2