Brighton tõestas, miks Mourinho pea kohal on murepilved (5)

Inglismaa kõrgliiga pühapäevases viimases mängus suutis mullune 15. tiim Brighton & Hove Albion šokeerida hõbedameeskonda Manchester Unitedit, teenides 3:2 võidu.

Kohtumine algas Unitedi jaoks äärmiselt nutuselt. 25. minutil õnnestus kodumeeskonnal pall vasakult äärelt mööda toimetada nii Ashley Youngist kui Eric Bailly'st ning värava ees jäi Victor Lindelöf hätta Glenn Murray'ga, kes ühe puutega palli võrku toimetas.

Juba kaks minutit hiljem rõõmustas kodupublik uuesti, kui järjekordselt toimetati vasakult äärelt mänguvahend Unitedi trahvikasti ja penaltipunkti lähistelt ei eksinud Shane Duffy, tehes seisuks 2:0. Brightoni kaheväravaline eduseis siiski kaua ei püsinud. Nurgalöögi järgselt sai Luke Shaw palli õnnega pooleks värava ette toimetada ning Romelu Lukaku suunas selle edukalt ka võrku.

Brightoni pidu jätkus 44. minutil, mil Bailly ebaõnnestus palli klaarimisel ning tegi karistusalas peakohtuniku Kevin Friendi arvates penaltiväärilise vea Pascal Grossi vastu. Sakslane võttis 11-meetri karistuslöögi enda peale ja realiseeris selle David De Gea jalapõrkest. Unitedi peatreener Jose Mourinho väljendas enne poolajapausi suurt pettumust omade üle, kui näitas abitreenerile Michael Carrickule oma märkmeid ja portugallase igast liigutusest võis välja lugeda üht: "mitte midagi ei toimi".

Teist poolaega alustasid külalised samuti rabedalt ja juba esimestel minutitel oleks Bailly kaotanud palli, mis andnuks Brightoni meestele võimaluse De Geaga üks-ühele vastamisi minna. United küll üritas ja vahepeal oli pallivaldus nende kasuks koguni 80%. Alles viiendal üleminutil saadi oma tahtmine, kui Duffy sikutas murule Marouane Fellaini ning penaltist vähendas kaotusseisu minimaalseks Paul Pogba.

Rohkemaks aega enam polnud ning Punased Kuradid said hooaja teises voorus juba esimese kaotuse kirja. Mourinho öeldul, et tänavune hooaeg tuleb eelmisest veelgi raskem, paistab tõepõhi nii ka all olevat.