CSKA lõi seitse ja tõusis liidriks, tabel ülipõnev (0)

Venemaa kõrgliigas kasutas Moskva CSKA ära tänavuse suurüllataja Rostovi komistuse ning tõusis liigatabelit juhtima.

Rostovi hoogu pidurdas relegatsioonis paiknev Anži, kellega kohuti võõrsil. Üsna võrdsete võimalustega kohtumises jäid aga väravad löömata ning Anži sai 6200 pealtvaataja ees pärast nelja järjestikust kaotust väga tähtsa punkti. Päästvast joonest lahutab nüüd neli punkti ning viimaselt kohalt tõusti eelviimaseks.

Moskva CSKA pani päev pärast konkurendi libastumist püsti tõelise peo, kui kodus mängiti Saranski Mordoviaga. Juba esimesel poolajal löödi vastaste puur palle täis ning riietusruumi minekuks oldi ees juba 5:0. Teisel poolajal suutsid külalised ühe tagasi lüüa, kuid lõppkokkuvõttes tuli vastu võtta 1:7 kaotus.

Tiitlist unistab ka Peterburi Zenit, kes oli võõrsil kahe vastuseta väravaga üle Permi Amkarist ning kaotab CSKAle vaid kolme silmaga. Artjom Dzjuba lõi 30. minutil võrku latist tagasipõrkunud palli. 86. minutil vormistati teinegi, kui Amkari väravavaht vastasmängijaga õhuvõitlusesse asus, kuid palli püüda ei suutnud ning vastase edu suurenes. Tähelepanuväärne on see, et kohtumise jooksul jagas väljakukohtunik koguni kümme kollast kaarti.

Zenit tõusis tabelis mööda Moskva Lokomotivist, kes mängis Sovetoviga väravateta viiki ja kukkus neljandaks. Lisaks sellele, et kumbki pool väravani ei jõudnud, et jõutud 90 minuti jooksul ka ühtegi pealelööki väravale sooritada.