Dembele võimas pommlöök tõi Barcelonale hooaja esimese karika (väravad!) (0)

Hispaanias mängiti enne liigahooaja algust välja ka sealne superkarikas, kui vastamisi olid Sevilla ja Barcelona. Neist viimane teenis raske 2:1 võidu.

Erinevalt eelnevatest kordadest peeti nüüd vaid üks superkarika finaalmäng ja seda neutraalsel pinnal. Meeskonnad võtsid tänavu mõõtu Marokos Tangieri linnas Stade Ibn Batouta staadionil.

Sevilla jaoks algas kõik fantastiliselt, kui juba üheksandal minutil sai karistusalasse suurepärase söödu Pablo Sarabia ning hispaanlane keerutas palli taha nurka. Oli kahtlus, et Sarabia võis viibida suluseisus, kuid peakohtuniku kiire suhtlus videoruumiga kinnitas, et Barcelona kaotusseis jääb tõsiasjaks.

Poolajapausile ei läinud Kataloonia suurklubi tagaajaja rollis. 42. minutil oli Lionel Messil kasutada karistuslöök, mille ta siiski posti virutas. Pall põrkas aga õigesse kohta ning jaol oli Gerard Pique, kes seisu viigistas.

Barcelona pallivaldamisega, kuid muus osas üsna võrdselt kulgenud heitlus jätkus. Lisaajale ei soovinud minna Prantsusmaa koondisega MM-tiitli võitnud Ousmane Dembele. 21-aastane ründaja sai trahvikasti lähistel tükk aega valmistuda ning võimas teele saadetud löök põrkas lati abiga ka võrku, mis viis Barcelona 2:1 ette.

Normaalaja viimasel minutil tõusis sangariks veel Marg-Andre ter Stegen, kes tõrjus Wissam Ben Yedderi penalti. Barcelona suutis eduseisu lõpuni hoida ja Hispaanias on sellega hooaja esimene karikas välja antud. Sevillal tuli paraku viimase kolme aasta jooksul juba teist korda leppida kaotusega just Barcelona vastu. Mullu oli Barcelonast parem Real Madrid.