Distsiplineeritud Senegal avas Aafrika punktiarve (0)

Kui seni olid Aafrika meeskonnad MM-il vaid kaotusi tunnistanud, siis Senegal lõpetas selle kurva seeria.

Aagrupi avamäng Jaapani ja Kolumbia vahel ajas niigi pinevas grupis kaardid veelgi segi ning ka teine sama grupi mäng kvalifitseerub üllatuste kategooriasse.

Teist korda finaalturniiril olev Senegal omas Poola vastu esimesel poolajal ohjasid enda käes. Liiga heade võimalusteni kumbki meeskond aga ei jõudnud ning mängu iseloomustas mõlema meeskonna poolne tugev kaitsetöö.

19. minutil pääses Idrissa Gana Gueye kaitseliinist läbi, kuid tema löök ebaõnnestus. 18 minutit hiljem oli sama mees aga Senegali avavärava "põhisüüdlane", kui tema kauglöögi suunas omaväravasse Thiago Cionek.

Avakolmveerandtunnil väga mannetut mängu näidanud poolakad paistsid puhkepausilt naasnuna hoopis teise meeskonnana. Robert Lewandowski karistuslöögi tõrjus nurgast Khadim Ndiaye, veidi hiljem läks mööda Lukasz Piszczeki volley.

Aga 60. minutil äpardusid poolakad täielikult keskväljal. Grzegorz Krychowiak andis ebamäärase tagasisöödu, mille Jan Bednarek tahtis jätta väravavaht Wojciech Szczesnyle. Juventuse puuriluku nina eest lõikas palli vahelt hoopis Mbaye Niang, kes lükkas palli tühja väravasse.

Krychowiak rehabiliteeris end veidi 86. minutil, kui suunas karistuslöögi peaga väravasse. Rohkemaks Poola aga suuteline polnud ja seega alustavad nad turniiri 1:2 kaotusega, mis pani tugeva põntsu lootustele saada alagrupist edasi esmakordselt pärast 1986. aastat.

Alagrupi tipus on seega üllatuslikult Jaapan ja Senegal, kes lähevad järgmises voorus ka omavahel vastamisi.

Poola - Senegal 1:2 (0:1)