Dortmund andis lõpuminutitel eduseisu käest ja alistus penaltiseerias Bayernile (0)

Saksamaa superkarikafinaalis jätkus põnevust kuni viimaste minutiteni - viimased kakskümmend minutit eduseisu hoidnud Borussia Dortmund andis edu mõni minut enne lõppu käest ja seejärel alistus penaltiseerias Müncheni Bayernile.

Kohutava hooajaeelse sõprusmängudeperioodi selja taha jätnud Bayern sai mängu alguses külma duši osaliseks, kui Dortmundi talendikas ameeriklane Christian Pulisic kollasärgid 1:0 juhtima viis. Ent Bayern ei pidanud vastust kaua sepitsema, sest 18. minutil realiseeris Robert Lewandowski Joshua Kimmichi söödu ning seadis tabloole viiginumbrid.

Teisel poolajal oli 25 minutit vaikust, kuni staarründaja Pierre-Emerick Aubameyang oli eelmise hooaja söödukuninga Ousmane Dembele söödu jaoks õigel ajal õiges kohas ning kõmmutas palli Bayerni võrku. Bayern hakkas otsima võimalust viigivärava jaoks ning 88. minutil järgnes Bayerni tsenderdusele  suur segadus Dortmundi karistusalas, mis päädis Joshua Kimmichi löögiga läbi meeste puntra ning õnnega pooleks maandus pall puurivahi Roman Bürki põrkest väravas.

Viigiga lõppenud normaalaeg tähendas kohe otsustavat penaltiseeriat, kus Bayerni kolmas lööja, viigivärava autor Kimmich eksis penaltil, andes kõik trumbid kollasärkidele. Kuid Sebastian Rode ning Marc Bartra otsustasid penaltiseerias eksida ning Bayerni mehed enam ei eksinud, mis tähendas, et Dortmund oli oma trumpe võimetu ära kasutama ning superkarikas kuulus teenitult Bayernile.

Borussia Dortmund - Müncheni Bayern 2:2, Bayern võitis penaltitega 5:4
12. Christian Pulisic, 71. Pierre-Emerick Aubameyang - 18. Robert Lewandowski, 88. Joshua Kimmich