Dortmund murdis võõrsil Bayerni ja pääses karikafinaali (0)

Saksamaa karikasarjas pääses teisena finaali Borussia Dortmund, kes alistas dramaatilises mängus võõrsil viharivaal Müncheni Bayerni.

Marco Reus viis Dortmundi 19. minutil juhtima pärast seda, kui Javier Martinez karistusalas tagasisöödul eksis ning palli vastase jalale mängis. Peagi heastas Martinez aga ise oma eksimuse ja lõi nurgalöögiolukorras tabloole 1:1 viigi. Poolaja lõpuminutitel haaras Bayern juba eduseisu, kui sihile jõudis Mats Hummels.

Teisel poolajal oli Bayernil suurepärane võimalus mäng otsustada, kuid Arjen Robbeni lähilöök tabas posti. Veidi hiljem karistatigi kodumeeskond ära, kui Pierre-Emerick Aubameyang tsenderdusest tulnud palli tühja väravasse suunas.

74. minutil sunniti Allianz Arena juba täielikult vaikima, kui Ousmane Dembele end karistusalas löögile mängis ning mänguvahendi värava ülemisse nurka lajatas. Bayern üritas küll mängu päästa ning Robbenil oli skoorimiseks veel üks suurepärane võimalus, kuid viigiväravat enam lüüa ei suudetud.

Dortmund kohtub karikafinaalis 27. mail Frankfurtiga.

Müncheni Bayern - Borussia Dortmund 2:3 (2:1)
28. Javier Martinez, 41. Mats Hummels - 19. Marco Reus, 69. Pierre-Emerick Aubameyang, 74. Ousmane Dembele