DRAAMA: Messi viimase hetke värav jättis tiitli saatuse lahtiseks! (vaata tipphetki!) (23)

Santiago Bernabeul toimunud selle hooaja viimases El Clasicos sai FC Barcelona dramaatilises mängus 3:2 võidu Real Madridi üle.

Real alustas mängu aktiivsemalt ning kodumeeskond jõudis ka esimese väravani, kui Sergio Ramose lähilöök 28. minutil posti tabas, kuid teise palli lükkas väravasse poolkaitsja Casemiro.

Barcelona end aga heidutada ei lasknud ning juba viis minutit hiljem viigistas Lionel Messi suurepärase individuaalse sooritusega seisu. Poolaja lõpuosas domineerisid mängu juba külalised, kes aga võimalusi eduseisu haaramiseks ära ei kasutanud.

Kasutamata jäetud võimalused

53. minutil oli Karim Benzemal kuldne võimalus kodumeeskond teistkordselt juhtima viia. Prantslane sai värava ette Marcelolt suurepärase tsenderduse, kuid Marc-Andre Ter Stegen suutis ründaja pealöögi tõrjuda. Paar minutit hiljem oli väga ohtlik olukord juba teise värava all, kuid Paco Alcacer ei suutnud penaltipunkti lähistel palli väravasse lüüa.

Vaid mõned minutid hiljem oli külaliste värav taas väga lähedal, kui Gerard Pique sai nurgalööki peaga suunata, ent valgesärgid päästis Keylor Navase suurepärane tõrje. Väga hea võimaluse jätsid kodumeeskonna poolt kasutamata ka Marco Asensio ja Cristiano Ronaldo, kui esimese sööt kiirrünnakus Cristiano Ronaldole selja taha läks.

James viigistas, kuid Messi tõusis sangariks

73. minutil viis Ivan Rakitic külalised ka juhtima, kui ta Toni Kroosi karistusala joone taga üle mängis ning palli värava tagumisse nurka keerutas. Mõned minutid hiljem halvenes Reali seis veelgi, kui Sergio Ramos Messile kaks jalga ees sisse sõitis ja otse punase kaardi teenis. Seejuures oli paar minutit hiljem Gerard Piquel võimalus mäng ilmselt lõpetada, kui ta värava ees Navasega silmitsi oli, kuid puurilukku üle mängida ei suutnud.

Pique raisatud võimalus läkski Barcale esialgu kalliks maksma, sest 86. minutil suunas vahetusmees James Rodriguez Marcelo tsenderduse ter Stegeni selja taha ning viigistas seisu. Lõpuni aga Real viiki hoida ei suutnud, sest viimasel lisaminutil suutis Messi kontrarünnakust külaliste kolmanda lüüa ja dramaatilise võidu Katalooniasse jätta.

Real ja Barcelona jätkavad 33 vooru järel võrdsetel punktidel, kuid Realil on üks mäng varuks.

Tänastes teistes mängudes olid minimaalse paremusega võidukad Real Sociedad ja Real Betis, Las Palmas ja Alaves leppisid viiki.

Real Madrid - FC Barcelona 2:3 (1:1)
28. Casemiro, 86. James Rodriguez - 33., 90+2.  Lionel Messi, 73. Ivan Rakitic

Eemaldamine: 77. Sergio Ramos (Real Madrid)

Real Sociedad - Deportivo 1:0 (1:0)
28. Willian Jose

Celta Vigo - Real Betis 0:1 (0:0)
54. Darko Brasanac

Las Palmas - Alaves 1:1 (1:0)
44. Kevin-Prince Boateng - 61. Ibai Gomez

Eemaldamine: 86. Marko Livaja (Las Palmas)

Indrek Koselt   •
See mäng näitas miks Ronaldot Messiga võrrelda ei saa. Isegi suluseisust ei suutnud Ronaldo skoorida. Reali poisid terve mängu töötlesid Messit aga ikka pani oma treeningväljaku(Bernabeu) vaikima.
Tarmo Tallinnast   •
nõus eelkõnelejaga. Neid mehi ei saa võrrelda. Messi tase on midagi uskumatut.
Jep   •
See 1 mäng näitab miks messi on teisel tasemel kui ronaldo, mees on 31 on ikka kõrges klassis samal ajal kui messil veel aasta-2 tippklassi peaks jaguma ja siis saapad virna riputama erinevalt ronaltsist kes arvatavasti ka 35selt tippklubis palli veeretab põhikoosseisus, ronaldo füüsis ja jõud on enneolematu, messi on libe sell, aga ronaldo on igas valdkonnas vägal heal tasemel jalgpalli poole pealt, messi triblada ja ära lõpetada mõistab, söötu jagab ka, aga jõudu ja peamängu jääb tal väheks, kiirus hakkab ka kaduma.
eelkõnelejale   •
Kas sul siseinfot Messi karjääriplaanide kohta? Mille põhjal teed järeldusi, et üks mees 35. aastaselt veel palli taga ajab ja teine on lähiaastatel karjääri lõpetamas?

Muu osa su kommentaarist oli nii debiilne tekst, et sellele vastata ei oska.
haha   •
Kas just Messi polnud see, kes Juve vastu korduvalt 100% võimalusi luhtas? Tal oli lihtsalt hea päev (seejuures lõi ka tema tühjast mööda korra).
Eelkõnelejale   •
Ma ei väida, et meeste pole halbu päevi. Üks mees lihtsalt lööb teisest kõvasti rohkem väravaid, annab rohkem assiste, võtab rohkem mehi ette, teenib vastastele rohkem kaarte jne. Lihtsalt Messil on halbu päevi kõvasti vähem kui rivaalil.
Aivar   •
Kas Ronaldot ja Messit saab võrrelda?
Mõlemal on oma bränd mis nõuab väravaid ja sellest tulenevalt egoismi.
Mõlemat toetab ka väga tugev klubi.
nj   •
Muidugi ei saa neid mehi võrrelda, võiks juba selle teema lukku panna. Kõik jagelevad selle üle kogu aeg, kõik suured spetsialistid koos väikesest eestist :D Arvamused jagunevad alati nkn kaheks niiet ei ole olemas, et ronaldo GOAT või messi GOAT. Igal inimesel oma arvamus, miks ta peab just Ronaldot/Messit paremaks. Neid võikd võrdlema jäädagi, kuid see on minu arvamus. Olen alati imetlenud Ronaldot, kuid imetlen ka Messit. Minu meelest on mõlemad GOAT.
Nojah   •
Palun näidake mulle sellest hooajast mõnda olukorda kus Ronaldo on võtnud 2 meest ette ja ära löönud, või eelmisest hooajast? 1 mees selles võrdluses on jalgpalli jumal, täiuslik igas mängu aspektis, teine mees on hea tipuründaja kes on enamasti õigel ajal õiges kohas, et jalg vastu panna, kuid ise kahjuks olukordi tekitada ei suuda.
Sillamäe   •
Ronaldot ja Messit jalgpallurina võrrelda on keeruline, inimesena lihtsam. Ühel lüüakse hambad kurku ja mees mängib ilma draagikata edasi, teine tundes vastase higise särgi lõhna enda lähedal laseb kohe jalad nõrgaks ja tönnib selle peale murul kui viga ei anta.
paide linnanaiskond   •
Robbenist räägid?
to nojah   •
:D:D kloun, palun räägi palju messi karjääri jooksul üldse peaga vms norgema jalaga väravaid löönud, ja siis vaata ronaldot, mees on mitmekülgsem, messi on ja võimas peaaegu igas elemendis. Topite igale poole et ooo messi top scorer la ligas ja top assister jne, esiteks mees mingi paar aastakest ronaldost rohkem mänginud la ligas. Ma ei vaidle et ronaldo pole viimased hooajad säranud nii nagu ta peaks aga siiski. lamp vaielda, sina väidad et messi jumal bla bla, mina väidan vastupidist, mis need meie arvamused ikka loevad. Head päeva Sulle.
to to nojah   •
Aga Messi ongi top scorer, top assistide jagaja, top dribbler jne.
Ei ole oluline kes kui kaua on mänginud, Messi goal ratio per game on aasta aastalt parim teistest. Mida sa võrrelda tahad? Ronaldo on tipuründaja, tema peab lööma väravaid. Messi ei ole tipuründaja, Messi on arhitekt, kuid ometigi suudab kõik maailma ründemängijad üle skoorida ja lisaks jagada veel assiste. Ja palun enne kui midagi Ronaldost veel räägid siis vaata üle mitu pealelööki ta teeb iga mäng ja mitu nendest sisse läheb? Nii kehvade numbritega teistes meeskondades oleks mees pingil. Natuke on isegi häbi neid kahte meest võrrelda aga mis teha…rumalaid tuleb valgustada.
JAAK   •
Lionel Messi – 0.79 (500 goals in 632 games)
Cristiano Ronaldo – 0.68 (539 goals in 791 games)
Left foot – 406 goals
Right foot – 71 goals
Header – 21 goals
Other body part – 2 goals
To nojah   •
Ronaldo pole tipuründaja aga okei septsialist, see et ta viimased 1-2 hooaega tipus mänginud ei tee temast tipuründajat aga ja loog messi on jumala kehastus maal! Häbi oleks neid mehi võrrelda, aga eks tulebki rumalaid valgustada!
Ja mida sa sokid et ei loe kes kaua mänginud on, hoopled siin et messi on la ligas rohkem golle ja assiste andnud.. olles ise 5 aastat kauem la ligas mânginud, aga see ju ei loe!
pane Ronaldo Unitedi karjäär siia otsa ja ta ikka ei saa Messile vastu :)
50610   •
Mees kes tajub jalgpalli sügavamalt kui lihtne vaataja, saab aru miks Messi on parem kui Ronaldo. Vaidlemiseks pole põhjust.
..   •
sa võid ju rääkida, et lihtne vaataja ei saa aru jne, aga kordan veelkord et igaühel on oma arvamus ja vaidlemiseks tglt plegi pohjust, lhts närvi ajavad need vennad kes tlevad hüppama siia et messi goat jnejne, kui sa nii arvad on vaga tore aga ple vaja keksida, olen ise tegelenud jalgpalliga 15 aastat ja tean küllaltki palju, ma voin ka 100 asja loetleda mis on messi miinused ja mis ronaldo aga loppude lopuks ei mojuta see midagi, meie siin ple mingid otsustajad vaid lhts tühised arvamuseavaldajad.
To ..   •
sooviks küll teada Messi 100miinus asja. Võid loetlema hakata.
O.o   •
Messit ja nuudlipead (Rolton) ei ole mõtet võrrelda.
To to..   •
Kled v tähenärija, netis oled kõva vend hyppama, said isegi aru et ma ei mōelnud täpselt 100 asja, kloun.
Paap   •
Wenger out!

PREMIUM LIIGA UUS VOOR
OTSEPILT: kas pikema õlekõrre tõmbab nelja punktiga United või kuue silmaga Kalev?  (Kalev juhib 2:0!)