Draamat täie raha eest! Ainsa suurena pääses poolfinaali penaltiseeria järel Infonet (galerii!) (0)

Matvei Igonen. Foto: Brit Maria Tael

Evald Tipneri karikavõistluste veerandfinaalis Nõmme Kalju ja FCI Tallinna vahel läks edasipääseja selgitamiseks vaja penaltiseeriat. Mängu kangelaseks tõusis FCI väravavaht Matvei Igonen, kes tõrjus Robert Kirssi 11 meetri löögi.

Nagu arvata võis, ei olnud mõlema meeskonna lähemine karika veerandfinaalile päris sama, mis reedesele liigamängule. Kui Kalju tuli matšile oma parima rivistusega, siis Infonet tegi algkoosseisus päris mitu muudatust. Eemale jäid kaks võtmemängijat Sergei Tumasjan (kes lonkas väljaku kõrval pealtvaatajate hulgas) ja Pavel Dõmov, mis edutas Ofosu Appiahi keskväljale ja Roman Nesterovski põhirivistusse keskkaitsesse. Ühtlasi sai oma võimaluse ründaja Vladimir Voskoboinikov, kelle alustamine sundis Albert Prosa veidi madalamal tegutsema.

Samuti oli erinev publiku lähenemine, mida oli ligikaudu kuus korda vähem kui nende kahe meeskonna eelmises omavahelises kohtumises. Oma mõju sellele oli kindlasti mängu algusajas, mis tööinimestele üsna ebamugav oli. Kalju fännidki alustasid seetõttu kaasaelamist sellise viisijupiga: "Tallinna TV, Tallinna TV, kuus pole mänguaeg, kuus pole mänguaeg!"

Lahing ise oli esiti üsna kinnine. Madinat ja põnevust oli, aga tõsiseid pealelööke mitte. Esimene võimalus kuulus võõrustajate paremkaitsjale Karl Möölile, kes oma enda vaheltlõigatud söödu kastis kätte sai ning palli posti kõrvalt mööda lajatas.

Kohtumise teine võimalus kuulus Appiahile, kelle sooritus kastist Vitali Teleši saagiks langes. Ja sarnase mustriga kohtumine ka jätkus. Küll tõrjus Matvei Igonen Janar Toometi löögi, siis teisel pool Teleš nurgalöögijärgse pealöögi. Avapoolaja eelviimane ja vaat et kõige ohtlikum võimalus kuulus infonetlaste Aleksandr Kulinitšile, kes pääses Dmitri Kruglovi karistuslöögi järel mõnelt meetrilt väravale äsama, ent Teleš tõrjus. Hetk hiljem püüdis Teleš Aleksandr Volodini karistuslöögi.

Kõlksuv algus ja lõpp

Teine poolaeg algas selgete vigadega ning Aleksandr Dmitrijevi täiesti fenomenaalse hüppelt tehtud poolkääridega, mille järel pall Kalju latis maandus. Infonet tekitas veel mõne standardolukorraga teravust, kuid Carlos Pereira hoidis ka teisel pool platsi Matvei Igoneni valvel.

Infonet üritas tunni täitumisel oma mängu vahetustega energiat juurde tuua ja veidi aktiivsemad ka seejärel oldi. Ometi ohtlik oli hoopis Voskoboinikov, kes palli karistusala joonel rinnaga maha võttis ja väravale uhas, ent rikošett päästis Kalju.

71. minutil andis Andrei Sidorenkov paremalt äärelt karistuslöögist endale omase hea kvaliteediga tsenderduse karistusalasse, kust keskkaitsja Deniss Tjapkin täitsa vabana palli peaga värava tagumisse nurka lõi - 1:0. Lisaks kaotusseisu jäämisele kaotas Infonet ka oma võtmemängija Kruglovi, kes vahetult pärast väravat tõsise jalavigastusega platsilt lahkus.

Kaotusseisu jäänud külalised said sellest indu juurde, kuid ei Kirill Nesterov, Roman Nesterovski ega ükski teine mees palli Teleši selja taha ei suutnud lajatada. Seda kuni viimaste minutiteni. 88. minutil oli just Nesterov see, kes lasi vasakult äärelt värava suuna tsenderduse, mis Kalju kaitsjate vahelt Voskoboinikovi puute abil väravasse kukkus - 1:1! Selle seisuga normaalaeg ka lõppes ehk teist õhtut järjest tõi jalgpallijumal vaatajatele lisaaja.

Lisaajal jätkus ülimalt võitluslik mäng, mis esialgu ühtegi väga kindlat võimalust ei toonud. Mõlemal meeskonnal oli šansse, kuid mitte selliseid, mis oleks kindlasti tulnud realiseerida. Seda 113. minutini, mil esmalt Janar Toomet mõnelt meetrilt posti lõi ning seejärel hetk hiljem Robert Kirss samuti paremalt poolt tehtud löögiga väravaraame tabas - Infonet püsis elus. Ja püsis elus ka Karl Mööli kauglöögi järel, millele järgnes lõpuvile. Mäng vajas võitja selgitamiseks penaltiseeriat!

Penaltiseerias olid täpsed kõik peale Kalju neljanda lööja Robert Kirssi, kelle löögi tõi nurgast hea tõrjega välja Matvei Igonen. Seejuures lendas tõrjest pall veel ka latti. Viiendat löögivooru alustas Infoneti tänane kapten Vladimir Avilov, kellel närvid alt ei vedanud ning kindel löök tõi penaltiseeriast lasnamäelastele 5:3 võidu ja ainsa Eesti suurklubina pääsu karikavõistluste poolfinaali.

Vladimir Avilov - 3:5

Nõmme Kalju FC - FCI Tallinn 1:1 (0:0; 0:0; 0:0) - penaltiseeria võitis FCI Tallinn tulemusega 3:5
71. Deniss Tjapkin - 88. Vladimir Voskoboinikov

Hoiatused: 4. Igor Subbotin, 90+5. Karl Mööl - 54. Dmitri Kruglov, 64. Aleksandr Dmitrijev, 95. Vladimir Voskoboinikov, 110. Kirill Nesterov, 120. Ofosu Appiah