Eesti parim Kreeka vastu - Konstantin Vassiljev (10)

Mihkel Aksalu ja Konstantin Vassiljev olid ühed Eesti parimad. Foto: Gertrud Alatare

Eesti koondis alustas Rahvuste liigat kodus 0:1 kaotusega Kreekale. Soccernet.ee toimetus valis kohtumise parimaks poolkaitsja Konstantin Vassiljevi.

Eesti tegi mängule kohutava alguse, kuid kosus avapoolaja teisel poolel ning teisel kolmveerandtunnil mängiti juba päris jalgpalli, mitte ei joostud lihtsalt palli järele. Ometi jäi ründeteravusest puudu ja nii jäeti omale ülejäänud kohtumisteks kõvasti parandamisruumi.

Esimene vasikas läheb ikka aia taha, nagu öeldakse, aga loodetavasti suudetakse head asjad tollest matšist kaasa võtta ja neid täiendada, sest ruumi punktikaotusteks ei ole, kui Rahvuste liigas midagigi saavutada soovitakse.

Hinded Eesti koondislastele:

Mängu parim Konstantin Vassiljev - 7. Vassiljevit ei ennustatud algkoosseisugi, ent mees tuli ja tegi. Sai kirja 90 minutit ja mängis need paremini kui oma viimastes koondisematšides. Nälga ja tahmist oli nii palju, et hiljutine kõrgema taseme praktika puudus ei tähendanud selliste kogemustega mehele mitte midagi. Oli võtmemängija rünnakute juhtimisel ja suunamisel. Sai kirja ühe väga hea kauglöögi ning oli lausa üllatavalt tugev kaitsefaasis, kus nii mõnelgi korral pani kreeklasele sedasi keha, et võttis lausa kogenud vutivaatlejad imestama.

Mihkel Aksalu - 7. Aksalu polnud viimase kuu jooksul klubis mänginud, kuid see ei paistnud tema esituses välja. Päästis Eesti mitu korda, mille hulka kuulus matši alguses koguni maailmaklassi tõrje ja suutis ka kergemates olukordades ülesannete kõrgusel olla. Värava puhul süüd ei oma, kuid mõnes teises olukorras oli paaril korral ebakindel - näiteks ühe näiliselt kerge löögi püüdmisel. Väljalöögid olid paremad, kui mängus Marokoga.

Siim Luts - 7. Eesti kõige teravam mängija - suutis teha ise ja luua ka teistele olukordi. Pakatas enesekindlusest ja tahtest. Ei peljanud ka kolme kreeklase vahele pugeda. Kohati hoidis palli ka üle ja tunnistas seda ka ise mängu järel, et paaril juhul oleks saanud paremad lahendused luua. Oleks parema õnne korral võinud ka skoorida, ent avapoolajal tehtud löök ei olnud piisavalt täpne ning teisel poolajal tegi Kreeka kaitsja otsustava puute, mistõttu Luts värava ees palli enam suunata ei jõudnud. Kui Luts nii jätkab, siis peab Henrik Ojamaa leppima paremal äärel toimetamisega.

Foto: Gertrud Alatare

Henrik Ojamaa - 6. Sarnaselt Lutsule oli täis tahtmist, aga erinevalt Lutsust ei saanud nii palju palli. Kui Ojamaa leiti, sai näha teravust ja julgeid lahendusi. Tihtipeale ei märgatud aga tema häid avanemisi või lihtsalt ignoreeriti neid. Ilmselt oleks meeskond võinud teda rohkem otsida.

Gert Kams - 6. Oli koos Ojamaaga paremal äärel, aga ei mänginud temaga pea üldse kokku. Mitmel korral, kui oleks võinud kaaslast otsida sööduga jalga või jooksule, läks ta hoopis tsenderdustele, mis reaalsuses ohtu ei kujutanud. Siiski oli Kams väga aktiivne, kaitses sai suurepäraselt hakkama ja päästis avapoolaja lõpus Nikita Baranovi koogi põhjaküpsemisest. Küljesissevisked olid okeid ja näitas, et suudab toime tulla Premium liigast kõrgemal tasemel.

Artur Pikk - 6. Võrreldes Kamsiga oli ründefaasis palju vähem pildis, aga kaitses jagus talle tööd korralikult ning selle tegi ta ka üldiselt hästi ära. Ei saa laita ega ka ülemäära kiita. Rünnakul oleks just klubis näidatu pealt suuremat panust oodanud, samas korra mängis Vassiljeviga väga kavalalt kokku ja tõi sellega kõvasti ohtu vastase kasti. Üldiselt korralik mäng.

Henri Anier - 6. Anieri mängud Eesti koondises erinevad päris palju tavapärase ründaja mängudest, sest teha tuleb lihtsalt nii palju musta tööd ja tegeleda pigem palli hoidmise, kui momentide realiseerimisega. Selles oma valdkonnas oli tugev, sest suutis palli pidama jätta ja ülesehituse mõttes tegi kõik, mis oli vaja teha. Võitles mehiselt ja aitas kõvasti meeskonda. Väravaid on raske nõuda, kui ei teki isegi tõsiseid väravalöömise momente. Selles pole aga temal süüd. Kreeka keskkaitsjad tegid muidugi oma töö hästi ära ka - Anierile väga hingamisruumi ei jäetud.

Karol Mets - 6. Eesti kaitseliini liidri mängus olid tõusud ja mõõnad. Juhendas hästi, oli enesekindel ja julge, ka palliga, ent teenis omale täiesti tarbetu rumalusega roosaka kollase kaardi, mis oleks võinud lõppeda ka palju halvemini. On teinud oluliselt tugevamaid etteasteid.

Foto: Brit Maria Tael

Artjom Dmitrijev - 6. Sarnaselt ühele teisele A. Dmitrijevile tegi ka tema oma tööd küllalt märkamatult, ent efektiivselt. Miinuspoolele jääb see, et magas väravaolukorras maha Kostas Fourtounise jooksu. Kui see moment välja jätta, siis partnerlus Vassiljeviga töötas hästi.

Sergei Zenjov - 5. Raske on Zenjovi ennast selles hindes süüdistada, sest kui tema trumbiks on kiirus ja avanemised, siis edu kaitsva Kreeka kaitseliini vastu ei olnud tal selleks absoluutselt ruumi. Maailmatasemel keskkaitsjate vastu jäi ta aga füüsiliselt selgelt nõrgaks ja olekski raske olnud loota, et suudab selliste meeste vastu pikki palle võita. Kui pall juhtus madalamalt tulema, ei suutnud ikkagi keha korralikult vahele saada. Teenis ühe nurgalöögi ja tegi mõned head liikumised, aga ei saanud oma tugevaid külgi kasutada.

Nikita Baranov - 5. Esimese poolaja viimastel sekunditel tehtud eksimus oli lubamatu. Tema õnneks suutis Kams olukorra päästa. Muidu oli palliga suhteliselt enesekindel, kiire ja algatas mitmel juhul heade püstsöötudega Eesti ohtlikumad olukorrad. Samas kaitsefaasis tuli rabedaid hetki sisse. 

Madis Vihmann - 5. Kreeklaste värav jääb päris suures osas Vihmanni hingele, sest ta kaotas Kostas Mitroglou täiesti ära ja jäi duelli lootusetult hiljaks - õigemini ta sisuliselt ei jõudnudki sinna. Ka pärast seda oli näha ebakindlust, isegi närveerimist, mis ühest küljest on loomulik, sest tegu oli ta senise karjääri suurima mänguga, aga vabandusteks pole ruumi, kui nõrk tegutsemine maksab Eestile punktid. Mängu edenedes kosus märgatavalt ja teisel poolajal oli juba okei ning ei väristanud enam.

Sander Puri ja Joonas Tamm - mängisid hinde teenimiseks liiga vähe.

Kommentaarid

heh   •  
väga objektiivsed olete, ojamaa on süüdi et Kams mu** on ?
Vihwoman   •  
Ei ole piisavalt tasemel, ammu silma jäänud asi
Lol   •  
Lutsult palju pallikaotuseid, realiseerimine 0%. Hinne 3 selle eest, et erinevalt Anierist ta üritas vähemalt. Ojamaa kui palli sai, tekitas kohe vastastele paksu pahandust. Ilma pallita mängis samuti innukalt, mitte nagu Anier.
Tsaar   •  
Mängu parim ilmselt Aksalu ikkagi, aga Kostja oli ka väga hea.Sellist platsi nägemist pole Eesti koondises ühelgi teisel mängijal.
to Tsaar   •  
Kusjuures oli väga äge vaadata, kuidas mängu lõpupaiku kreeklased tulid kontrasse, ja ainus, kes täiega tagasi töötas oli Kostja. Aksalu oli muidugi hea, aga seda ta on tegelikult ju alati. Kostja pakkus väga hea üllatuse.
Legion   •  
kust võtta veel Vassiljevid, Kruglovid, Operid, Stepanovid, Klavanid... kõik koondised ainult kaotada...
ja milline on tulevik???
mis juhtus, miks nii? Tuleb küsida EJL!
väga kurb, kui aus olla
Legionile   •  
Usun, et Mets ja Käit sobivad mõne aja pärast sellesse ritta küll. Aga koondislaste keskmine tase on kõvasti alla käinud tõesti.
p   •  
Vihmanni, Anieri ja Kamsi koht pole koondise põhikoosseisus. Kams sobib äärmisel juhul pingile, teisi pole sinnagi vaja. Anier on lühike, ebatehniline, liiga jäme ja kohutavalt aeglane. Vihmann pole veel jooksmistki selgeks saanud, jalgpalli mängimisest pole mõtet isegi rääkida.
...   •  
Kams, Zenjov ja mõni teine ei anna tõesti koondisele midagi juurde. Järk järgult peaks koondisesse kaasama noori (nt Roosnupp, Poom, Soomets, Šapovalov), et nad saaksid võimalikult varakult karastuse kätte. Pole vahet, kas palli järel jookseb Šapovalov või Anier, kuid pikemas plaanis on ehk mingi kasu. Oper ja Jääger olid samuti 17 kui koondises alustasid.
Vihmanni veel maha ei kannaks, kuid tal oleks kiiremas korras vaja saada Eestist välja. Ehk õpib veel kiirema tempoga toimetulekut.
Ats   •  
Kams ja baranov olid ikka jube kehvad , õudne ( sööta ega krossi lasta ei osata , pole vaja kamsi sugust vanurit koondisesse kes midagi juurde ei anna.

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
MEISTRITE LIIGA
LIVE: kas hispaanlased suudavad PSG ja Dortmundi enda selja taga hoida?  (väravaid täie raha eest!)
OTSEPILT SPORTLANDILT
VAATA JÄRELE: Levadia võitis Kalevit tänu 90. minuti väravale
MEDALIMÄNGU EEL
Pikk ette (ja ise järele) | Kes otsustab asju Nõmme Unitedis?
MÕTTEAINET
INGLISMAA JUTUD
Udune Albion | Liverpool ja Arsenal jäägu massidele, gurmaanid vaatavad Wrexhamit!
VIDEOKOHTUNIK
Videokohtunik | Käed ümber ja käed õhus: mis on ikkagi penalti ja mis pole?
KOGEMUST IGAL TASANDIL
Püramiid pulkadeks lahti: teise liiga satsis on rohkem kogemust kui Floras ja Kaljus, üks mängija läheneb 30. hooajale
RISTNURK
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
7
7
0
0
25:2
21
2.
Nõmme Kalju FC
6
4
1
1
14:7
13
3.
Paide Linnameeskond
6
4
0
2
12:7
12
4.
Tallinna FC Flora
6
3
2
1
12:8
11
5.
Tartu JK Tammeka
6
2
2
2
9:5
8
6.
FC Kuressaare
6
2
0
4
8:19
6
7.
JK Tallinna Kalev
7
1
3
3
9:13
6
8.
JK Narva Trans
6
1
1
4
7:20
4
9.
FC Nõmme United
6
1
1
4
3:10
4
10.
Pärnu JK Vaprus
6
1
0
5
6:14
3
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID