Eestlasi võõrustava Hispaania staarid näitasid võimu - Real Madridi ründaja lõi kübaratriki (1)

Borja Mayoral lõi enne kohtumist Eestiga kübaratriki. Foto: Brit Maria Tael

Teisipäeval kohtuvad EM-valikmängus Hispaania ja Eesti U21 koondised. Kui eestlased laagerdavad hetkel Inglismaal, siis hispaanlased pidasid eile õhtul võõrsil valikmängu Põhja-Iirimaaga, kes alistati oma staaride väravate toel 5:3.

Hispaania U21 koondis on ülimalt nimekas. Neil on koosseisus kolm Real Madridi põhivõistkonna mängijat (Borja Mayoral, Dani Ceballos ja Jesus Vallejo), Hispaania kõrgliigas säravad Unai Nunez, Aaron Martin, Carlos Soler, Pablo Fornals, Fabian Ruiz ja Mikel Oyarzabal ning Inglismaa liigajalgpalli jälgijatele tuttavad Adama Traore ja Mikel Merino. Ka nimetamata jäänud meeste tase on väga kõrge.

Kuivõrd Põhja-Iirimaa ja Hispaania on meie alagrupi kaks esimest, võis eilsest kohtumisest oodata tulist lahingut. See ka tuli. Sociedadi ääreründaja Oyarzbal, kel tänavu Hispaania kõrgliigas kirjas seitse tabamust, viis külalised veerandtunnise mängu järel juhtima. Pooltunniks viigistas põhjaiirlaste keskkaitsjast kapten Liam Donnelly penaltipunktilt seisu ja nii pidid külalised taas väravajahile asuma.

44. minutil lõigi Oyarzabal oma teise ja hispaanlased läksid taas ette. Avapoolaja üleminutitel koksas Donnelly standardolukorra järel palli aga meetrilt võrku ning puhkepausile mindi seisult 2:2.

Teisele poolajale tegi Hispaania hea stardi. Juba selle teisel minutil sahistas võrku Real Madridi ründaja Borja Mayoral, kui lükkas palli efektselt kannaga tagumise posti kõrvale. Ometi leidsid võõrustajad taas vastuse - seekord murti vasakult kasti ning Evertoni akadeemiasse kuuluv ründaja Shayne Lavery pani võrgu sahisema.

Mängulist ülekaalu omanud Hispaania kallutas aga matši lõpu endale - 75. minutil koksas Mayoral võrku vasakult antud madala tsenderduse ning kümmekond minutit hiljem vormistas ta nurgalöögi järel oma kübaratriki. Sellele Põhja-Iirimaa vastust enam ei leidnud ja nii sai Eesti järgmine vastane Hispaania 5:3 võidu.

Alagrupis on Hispaania viiest mängust kogutud täisedu ehk 15 punktiga kindlalt esimene. Ise on nad löönud 16 väravat ja endale lasknud viis. Põhja-Iirimaa jätkab kuuest mängust kogutud 10 punktiga teisena. Eestil on kuuest mängust kirjas üks punkt. Ise oleme löönud kuus ja endale lüüa lasknud 12 väravat.

Tallinnas toimunud Eesti ja Hispaania U21 mäng lõppes külaliste napi 1:0 võiduga. Lisaks oleme kaotanud Islandile 2:0 eduseisust 2:3, Põhja-Iirimaale 2:1 eduseisust 2:4 ning 1:0 eduseisust neljanda üleminuti penaltist 1:2 ja Slovakkiale 89. minuti omaväravast 1:2. Ainus punkt pärineb võõrsil Albaaniaga tehtud väravateta viigist.

Hispaania U21 koondise koosseis:

Väravavahid: Unai Simón (Athletic), Juan Soriano (Sevilla), Antonio Sivera (Alavés).
Kaitsjad: Unai Núñez (Athletic), Aarón Martín (Espanyol), Jorge Meré (Köln, Saksamaa), Antonio Latorre (Valencia), Jesús Vallejo (Real Madrid), Pablo Maffeo (Girona).
Poolkaitsjad: Aleix García (Girona), Íñigo Córdoba (Athletic), Mikel Merino (Newcastle, Inglismaa), Carlos Soler (Valencia), Dani Ceballos (Real Madrid), Pablo Fornals (Villarreal), Francis Guerrero (Betis), Fabian Ruiz (Betis).
Ründajad: Adama Traoré (Middlesbrough, Inglismaa), Mikel Oyarzábal (Real Sociedad), Borja Mayoral (Real Madrid), Carlos Fernández (Sevilla).