Emotsionaalne pärastlõuna Torinos: Buffon lahkus nullimänguga, Lichtsteiner eksitud penaltiga (0)

Torino Juventuse hooaja viimane mäng kulges legendidega - peamiselt Gianluigi Buffoniga - hüvasti jätmise tähe all.

Kuna nii Juventuse kui ka tänase vastase Hellas Verona lõpp-positsioonid olid selged, siis oligi mängu väärtus pea täielikult emotsionaalset laadi. Juventuse eest pidasid täna oma viimase mängu Gianluigi Buffon, aga ka Stephan Lichtsteiner.

2001. aastal maailma kalleima väravavahina Parmast Torinosse kolinud Buffon käis Juventuse särgis kokku platsil 655 mängus. Motivatsiooni Itaalia kõrgliigas jätkata peaks 40-aastasel puurilukul jaguma, sest Paolo Maldini Serie A mängude rekordist lahutab teda vaid kuus mängu.

Buffoni Juventuse-karjäär lõpetati sümboolse vahetusena 63. minutil 2:0 eduseisus, kui Juventuse särgis ning üldse Serie A-s esimest korda jooksis platsile Carlo Pinsoglio. Nullimängu 28-aastane Juventuse enda kasvandik kirja ei saanud, sest 76. minutil oli täpne endine Atletico Madridi ja Milani ründaja Alessio Cerci.

Samuti pidas  Torino publiku ees lahkumismängu alates 2011. aastast Juventuses pallinud Stephan Lichtsteiner, kes sai 85. minutil ka penaltit proovida, kuid selle löögi külaliste väravavaht tõrjus.

Kui Juventus võitis seitsmenda järjestikuse meistritiitli, siis Verona mängib järgmist hooaega aste madalamal liigatasemel.

Juventus - Hellas Verona 2:1 (0:0)