Häving, ajalugu ja maapealsed jumalad - Barcelona saatis korda ime (31)

Meistrite liiga kaheksandikfinaalis tegi ulmelise tagasituleku Barcelona, kes tuli välja neljaväravalisest kaotusseisust, alistades korduskohtumises Camp Nou staadionil Paris Saint-Germaini 6:1.

Neljaväravalisest kaotusseisus mängu alustanud Barcelona eest jooksid väljakule 11 võitlejahingega jalgpallurit. Tablool ilutses pärast Luis Suarezi väravat 1:0 numbrid juba kolmandal minutil.

PSG oli justkui eksinud hing jalgpallimurul. Barcelona dirigeeris mängu kulgu täielikult ning viis minutit enne poolajavilet toimetati pall teistkordselt prantslaste võrku - seda küll PSG enda mängija abiga. Õnnetul kombel läks mänguvahend väravasse Layvin Kurzawa jalast.

Kohe teise kolmveerandtunni algul kukkus PSG karistusalas Prantsusmaa klubi äärekaitsja Thomas Meunier, tõmmates kogemata maha ka Neymari - türklasest peakohtunik Deniz Aytekin määras 11 meetri karistuslöögi, mille realiseeris Lionel Messi.

Barcelona oli lähedal ajaloolisele tulemusele. Selle kattis vähemalt hetkeks mullaga aga Uruguay koondise ründaja Edinson Cavani, kes 62. minutil nahkkera Marc-Andre ter Stegeni selja taha virutas.

Kataloonia klubi proovis edasi. Neymar suutis 88. minutil karistuslöögist ristnurga kaudu lüüa veel ühe palli PSG võrku ja pärast seda tärkas taas pisike lootus. Paar minutit hiljem tõmbas Marquinhos karistusalas maha Suarezi ja Aytekin määras teise penalti. Seda läks lööma Neymar ning brasiillane ei eksinud.

Kõigest üks värav lahutas Barcelonat korraks kustunud võimalusest pääseda järgmisesse ringi. Mängule oli antud juurde viis lisaminutit ja viimane neist tiksus, kui Neymar palli karistusalasse riputas (kus oli isegi ter Stegen) - esimesena oli jaol vahetusmees Sergi Roberto, kes mänguseisuks 6:1(!) tegi. Pärast seda kõlas ka lõpuvile. Seejuures 3:1 eduseisus olles oli PSG-l suurepärane võimalus oma teine lüüa, kuid Angel Di Maria ei suutnud viie meetri pealt palli raamide vahele lüüa.

Uskumatust seisust välja tulnud Barcelona edenes kahe mängu kokkuvõttes tulemusega 6:5 veerandfinaali.

Mõnevõrra põnevust jagus ka teises tänaõhtuses kohtumises. Avamängus 0:1 kaotuse saanud Dortmund kindlustas Lissaboni Benfica vastu pääsu veerandfinaali teisel poolajal.

Kui esimese 45 minutiga suutis Saksamaa klubi avamängus saadud kaotuse tasa teha, siis teisel poolajal lõid nad kolm väravat, mis neid järgmisesse ringi aitas. Benfica jäi korduskohtumises sootuks kuivale. Kübaratrikiga sai hakkama Pierre-Emerick Aubameyang.

Kahe mängu kokkuvõttes edenes järgmisesse ringi koondskooriga 4:1 Dortmund.

Barcelona - Paris Saint-Germain 6:1 (0:0) - kahe mängu kokkuvõttes 6:5
3. Luis Suarez, 40. ov. Layvin Kurzawa, 50. pen. Lionel Messi, 88., 90+1. Neymar, 90+5. Sergi Roberto - 62. Edinson Cavani

Dortmundi Borussia - Lissaboni Benfica 4:0 (0:0) - kahe mängu kokkuvõttes 4:1
4., 61., 85. Pierre-Emerick Aubameyang, 59. Christian Pulisic

LIVE-ülekanne:

Ets   •
Viimane penalt vägagi kaheldav, viimane värav suluseisu hõnguline = kohtunik, no mida veel rohkem öeld
Xavi   •
Alati on keegi sinusugune, Ets.
Kui olidki eksimused, siis olid need kogemata. Barcelona kasutas need ära.
Xavi   •
Xdre   •
RealFan ulub täna küll emme kõhu peal 😀😀😀😀
Ets   •
Ja mida see Real siia puutub? Ei mänginud ju täna Barca realiga, ei ole ma ei reali ega psg fänn, aga need eksimused olid kuidagi liigagi välja pressitud. Ei vaidle ju teiste väravate suhtes midagi, vaid konkreetselt kahe värava suhtes, mis olid kaheldavad ja usun, et mitte ainult mul
Paul   •
Jumala õige jutt Ets ; pennal oli tõesti väga kergelt antud
Siim   •
Neymar realiseeris teise penalti.
Vaadake   •
Korduseid. Kus oli suluseis??? Pennal oli õige. Haters gonna hate.
kurjam   •
Teine penalt (see, mille Neymar siise lõi) oli pisut kergelt antud, samas ei olnud see dive, vaid kaitsja kerge viga. Viimase värava puhul suluseisu küll polnud. Kontunikutöö oli küll täiesti OK täna (kaasa arvatud Suarezele dive'i eest antud kollane :D)
Ee   •
Suareze dive oli jumala selge, seal küll ei saanud midagi kobiseda, et valesti antud
Delfiin   •
Uefalona möllab..kohtuniku otsused olid äärmiselt segased. Palju daive
jep   •
Suarez dive'is, aga viimane värav ei olnud sulust
Jaak   •
Pissige püksi kriitikud ja muud lojused, kes kiitsid ja naersid et barca jaoks pidu läbi. Eriti soccernet kes jagas laimavaid pilte sotsiaalmeediast (peale esimest mängu) kus oldi kindlad et barca sai tappa juba enne kui teine kohtumine oli alanud. Jätke siis nüüd meelde, et pole vahet, kes kellega mängib ja kus ja kuna, kui mäng on kahe mänguline siis oodake enne naermist teise mängu lõpp kah ära. Piiz ju mader#akers
Naiss   •
Hea oli lugeda külastajate kommentaare siin LIVEs, nii kui Barca kuuenda lõi, oli külastajate jaoks pidu läbi kaa :D Haudvaikus nagu oli see Camp Noul peale 3:1.
Barcs on võimas, tegi seda pasr aastat tagasi AC Milani vastu ka ning suutsi PSG ka puhkama saata.
Liverpool siiski jääb viimaseks meeskonnaks praegu kes on suutnud Barca 1. raundis välja lüüa
#ilusõhtu
Viplala   •
Erapooletu inimesena ,teine penalt oli kül puhas canibali näitemäng puude kaitsjaga oli väga õrn või pigem olematu , voomane värav polnud suluseisust ,paremal pool oli kül üks barca mängijatest sees Roberto ei olnud
Rainer   •
Vahest on krdi hea olla Barcelona fänn." nädalat tagasi olin ikka väga kurb.:D
Juss   •
Mina, kui Reali fännboy, kes vihkab Barcat, pean tõdema, et oli see alles tahtmine ja võitlus lõpuni. Selliste mängude nimel tasub jalkut vaadata. Respect, jobud! :)
spetsnats   •
Vahet pole kelle fänn sa oled, aga see mida Barcelona tegi oli lihtsalt midagi erilist!
Win   •
Õnne Barca!
Neid olukordi kus ala" oli suluseisj ja käsi" jäävad veidi amtöör fännide arusaamaks äki vahetaks plaati, jalgpall ongi selline, vahel aus, vahel õiglane.

Iga mängu näinud, nägi, et barca oli täielikult üle, psg saadet pariisi tagasi tänu tahtmisele ja uskumusele, et me tahame. olgem veid empaatlisem kutid, võimas barca!

ja kokkuvõttes, Hala Madrid!
jarvis   •
Tendents on UEFAs, et ei lõpetata mänge enne ära, kui rikkam klubi on võitnud.
Daniel   •
See pede di maria koperdab muru otsa kui ta oleks sisse löönud oleks lebo psg võit olnud.
Kah vaataja   •
Nagu eile keegi tabavalt märkis : raske on võõrsil 10kesi 15 vastu mängida :)
muigega   •
Mäng meenutas pigem mõnda kokkuleppemängu eestikatel. Kui barcal oli vaja pennal saada, siis see ka teeniti/määrati, kui otsustav värav lüüa, siis seda ka tehti, mis siis, et sulus olles. Tegelikult psg mehed olid eile platsil tõesti nagu viimased jobud. ime, et nad üldse ühe värava kirja said. Isegi mina sain aru, et peale 4:1 skoori ilmumist tabloole hakkas kohtunik barca kasuks vilistama igat väiksematki puudet. Miski krdi pärast jätkas psg raiumist oma kasti ümber ja sees ning barcale eelise andmist. Tulemuseks läks psg jalkaajalukku kui kõige jobum kaotaja.
Di maria   •
Excuse kuid Di maria ei koperdanud, ta niideti selgelt kastis maha aga nojah ei PSG-le pennut anta, tahetakse ikka ühele klubile ajalugu
X   •
Kuulge saage kokku ja lutsige teineteist!!! Vastik lugeda seda kriitikat ja hala Barcelona suunas. PSG tuli mängule 4-0 eduseisus. Keegi ei käskinud olla kari munakotte platsil kes lasevad 6 palli kõrvadevahele lüüa. Nõustun et kohtunik oli suur null,aga seda mõlemale poole. Leppige juba ja olge õnnelikud et saite osaks ja näha jalgpalli ajalugu ja niivõrd emotsionaalselt ning kõva andmist! Peace
Zxc   •
Nojah mis teha teine penalt kindel dive aga mis vahet ega kohtunik 6 väravat vilistanud häbi Psglle mäng käib 90 min ja tuleb võidelda lõpuni!
BVB09   •
Lauslollused siin kirjas jah. Mõlemale poole jäeti kastis käega mängimise eest pendlaid andmata. Mingil hetkel kadus järg lugemisel ära..Sukeldumise eest anti kollaseid ja ka vigade eest - penaltid määrati asja eest - ära siis koperda ees või seljas, loomulikult see segab kui 1-1le minna, mingi lont kandadele astumas ja kätega seljas. Lihtsam on kukkuda ja kasutada vabalt lüües penaltit, kui proovida püsti jääda ja siis eksida. Kui teid platsil samamoodi togitaks ja penaltit ei saaks, siis oleks omalgi häda lahti. Niiet võtke kokku ennast. Barca läks edasi, sest nad tahtsid edasi minna - PSG tuli käed taskus võitu vormistama - karistati kenasti kohe ka ära suhtumine, tegemist on siiski Barcelonaga. Pole kummagi fänn ja ega hakka olema aga eile võitis parem meeskond.
GO BVB!!!
hala madrid   •
RM-ile ehk kasulikum isegi, Barcal esialgu kohe 2 mängu juures, mis teevad kalendri tihedamaks ja ehk hakkab neil ka La Ligas vääratusi tulema.
future   •
PSG oli tropp aga kohtunik oli ka tropp. Võibki mänguisu ära võtta, kui kõik olukorrad vilistatakse sinu kahjuks ja niikuinii tugevama Barca kasuks. Ja selles suhtes oli Jarvisel õigus et varsti on mängud 102, 103 120 min pikad rsk, kuni favoriit lööb vajalikud kollid ära. Fuck UEFA!
Ken   •
bvb.... iga nurgalöögi ajal tehakse ka rohkem vigu, kui antud pendla ajal. Ilus põnev mäng ja parem sai edasi aga si.a mekk jäi mängule ikka külge
Kui kohtunik....   •
----oli super,
milleks siis
UEFA komisjon kõrvaldas
seda supermanni tuleviku mängudest?
Paljud siin on vastuolus reaalsusega....

Pohlak koondisest: on ebatavaline, et sellist perioodi läbielava meeskonna sisekliima on endiselt töiselt positiivne