Hispaania liiga sai avapaugu, Betis kaotas suurelt (0)

Reede hilisõhtul sai alguse uus La Liga hooaeg. Avamängus mängisid viigi välja Girona ja Valladolid ja teises kohtumises sai Levante võõrsil jagu Real Betisist.

Eelmisel hooajal kümnendana lõpetanud Girona kohtus avamängus üle viie aasta La Ligasse naasnud Valladolidiga. Kumbki meeskond ei suutnud suurejoonelist väravasadu korraldada ning liiga avamäng lõppes 0:0 seisuga.

Girona oli siiski tugevam meeskond ning suutis mängu jooksul lüüa Valladolidi väravale 13 lööki, millest ainult üks siiski raamidesse jõudis. Valladolid lõi samuti raamidesse ühe löögi, aga mängu peale saavutas meeskond vaid kaks pealelööki.

Teises mängus läksid vastamisi mullu kuuendana lõpetanud Real Betis ja 15. kohale jõudnud Levante. Betisi peeti enne mängu lemmikuks ning pallivaldamine rääkis nende kasuks. Esimese poole lõpuks oli Betisil olnud üle kümne pealelöögi, Levantel ainult üks. Aga poolaega läkski Levante liidrina. 37. minutil lõi värava Levante ründaja Roger.

Teine pool jätkus samas vaimus. Betis üritas sööta palli väravasse, Levante aga istus kaitses ja ootas võimalusi. 54. minutil suurendas Jose Morales Levante eduseisu ning lisaminutitel suutis ta veel kolmanda lüüa. 78 protsenti pallist valdanud Betis ei suutnud 21 pealelöögiga ühtegi väravat lüüa ja Levante suutis neljast pealelöögist väravale kolm võrku saada.

Girona - Valladolid 0:0

Real Betis - Levante 0:3 (0:1)