II liiga klubi vastu teisele poolajale kaotusseisus vastu läinud Paide päästis end võimsa lõpuga (6)

Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis läksid lisaks Tallinna Levadiale järgmisesse ringi ka Paide Linnameeskond ja FC Elva.

Mitmetele põhimeestele puhkust andnud Paide võõrustas koduväljakul teises liigas oma tsoonis viiendal kohal olevat Jõgeva SK Noorus-96-te. Ander Ott Valge viis kodumeeskonna juba 13. minutil juhtima, kuid veerand tundi hiljem lõi Jõgeva ise kolme minuti sees kaks väravat.

Paide peatreener Vjatšeslav Zahovaiko vastas sellele 40. minutil, kui tõi pingilt platsile Magnar Vainumäe ja Martin Mägi. 56. minutil viigistas Henri Hanson seisu ja kuus minutit hiljem viis Vainumäe Kesk-Eesti meeskonna penaltist uuesti juhtima. Kuigi 64. minutil jäi Jõgeva ka arvulisse vähemusse, siis sellest hoolimata lasi Paide vastastel 74. minutil 3:3 viigini jõuda.

Viimase kümne minuti jooksul lõi Paide siiski neli väravat ning kindlustas endale koha 1/16-finaalis. Hanson ja Vainumäe said kirja kaks väravat, oma väravatearve Paides avas ka Samson Onomigho Iyede.

Jõgeva liigakaaslane Tallinna FC Ararat TTÜ kaotas samal ajal peetud kohtumises võõrsil Elvale 0:8. Poolajal vahetusest sekkunud Paul-Feliks Frei lõi kohtumise lõpus nelja minuti sees kolm väravat.