Imeline viimane voor Saksamaal nägi uskumatult võrdset Meistrite liiga jahti, sõna said ka videokohtunikud (0)

Saksamaa kõrgliigas peeti täna ülimalt haarav viimane voor, kus põnevus säilis lõpuminutiteni.

Enne seda vooru oli teada, et esimene ja teine koht on selged, aga edasi oli kõik lahtine. Saksamaal omavad suurimat väärtust esimesed neli, sest just nemad pääsevad tulevaks hooajaks Meistrite liigasse. Suurimad trumbid olid käes Dortmundil, kel oli taskus 55 punkti, Hoffenheimil ja Leverkuseni Bayeril kolm vähem.

Dortmund mängis aga just Hoffenheimiga ning nende 1:3 kaotus tähendas, et lugema hakati väravate vahet. Kaheväravalisest edust piisas Hoffenheimile (väravate vahe +18) ning nii tõusti tabelis Dortmundist (+17) mööda.

Samal ajal läks Leverkusen 55. minutil kodus Hannoveri vastu 3:0 juhtima ja see tähendas, et ka neil oli koos 55 punkti ja väravate vahe sarnaselt Dortmundile +17. Järgmine viigimurdja on löödud väravad ja seal oli edu Dortmundil. Üks värav otsustas jätkuvalt väga palju ja juba määrati 84. minutil Leverkuseni kasuks penalti, mis aga videokohtunike abiga tühistati. Asjad pani purki ära Hannoveri 90+1. vastuvärav.

Mõnevõrra radari alt lendas seetõttu Jupp Heynckese ülimalt eduka karjääri lõpp. Müncheni Bayern jättis oma kuningale kingituse tegemata, kui kodus kaotati Stuttgartile lausa 1:4.

Kuigi viimases voorus suutis Hamburg kodus 2:1 alistada Borussia Mönchengladbachi, siis sellest ei piisanud ja Hamburgist sai viimane Bundesliga asutajaklubi, kes vähemalt korra liigast välja langenud. Päris kohtumise viimastel minutitel jäeti seal rahutuste tõttu mäng ka pooleli.

Leverkuseni Bayer - Hannover 3:2 (2:0)
3., 18. Lucas Alario, 55. Julian Brandt - 90+1. Niclas Fullkrug, 90+4. Martin Harnik

Realiseerimata penalti: 6. Wendell (Bayer)

Wolfsburg - Köln 4:1 (1:1)
1. Josuha Guilavogui, 54. Divock Origi, 72. Robin Knoche, 90+1. Josip Brekalo - 32. Jonas Hector

Schalke - Frankfurti Eintracht 1:0 (1:0)