Infonet domineeris, Sillamäe võitis (0)

Sillamäe Kalev pidas meistriliiga 34. voorus Tallinna Infoneti rünnakutele vastu ning võitis Semjon Fedotovi 83. minuti väravast 1:0.

Sillamäe tegi nullimängu sellele vaatamata, et kaks nende põhikaitsjat - Oleksandr Suhharov ja Vladislav Tšurilkin - olid kaartidega väljas ning põhikoosseisus alustas meistriliiga debütant Emmanuel Gurtskaia. Tõsi, ka Infonetil kandsid kaks meest mängukeeldu.

Domineerinud Infonet oli kõige ohtlikum avapoolaja teisel poolel. 26. minutil Jevgeni Harin tsenderdas, Albert Prosa jätkas ja Sergei Tumasjan sai vabalt kümnelt meetrilt virutada. Puurivaht Eduard Orehov oli end juba olukorrast välja mänginud, aga Tumasjan kõmmutas üle.

33. minutil pääses Sillamäe napilt omaväravast. Harin andis madala tsenderduse ja Aleksei Jepifanovi jalast lendas pall latti.

Infoneti teravate tsenderdusteni ründavad mängijad tihtipeale napilt ei ulatanud ning karistusala joonelt või tagantpoolt tehtud pealelöögid ei tulnud hästi välja.

Sillamäe ootas oma momendi ära ja lõi kümmekond minutit enne lõpuvilet võiduvärava. Dmitri Kovtunovitš andis kõrge söödu ja vahetusmees Artur Laks, kes oli juba avapoolajal Gurtskaia asemele vahetatud, pääses kastist löögile. Matvei Igonen tõrjus, kuid tagasipõrganud palli vajutas Fedotov võrku - 1:0.

Sillamäe jaoks olid tänased kolm punkti olulised võitluses kuuenda koha eest. Infoneti jaoks oli neljas positsioon juba eelnevalt kindel.

Karistusalas sukeldunud Aleksandr Volkov (Sillamäe) sai kaardi, mis jätab ta järgmisest voorust kõrvale. Mängukeelu hankis endale järjekordse hoiatuskaardiga ka Vladimir Voskoboinikov (Infonet).

Mängu parim - Mihhail Slaštšjov

Suhharovi puudumisel kaptenipaela kandnud Slaštšjov oli kaitseliinis jõuline ja kindel, aidates Sillamäel tugeva vastase vastu värava puhtana hoida.