Inglismaa krooniti U-19 Euroopa meistriks! (0)

Gruusias toimunud U-19 Euroopa meistrivõistluste finaalis võitis Inglismaa Portugali 2:1 ning krooniti Euroopa meistriks.

Mõlemad tiimid alustasid mängu väga vaevaliselt - palju praaki ning oli näha, et noormeestel on finaalielevus pähe jõudnud. Esimesel poolajal ei suudetud väravavahtidele isegi probleeme tekitada, sest ei Inglismaa ega Portugal löönud ühtki lööki raami.

Teisel poolajal hakkas juhtuma - 50. minutil sai Inglismaa umbes 25 meetrilt karistuslöögi, mis maandus posti, kuid Aston Villa nimekirja kuuluv Easah Suliman oli postipõrkest tagasi tulnud pallil esimesena jaol ja viis Inglismaa juhtima

Kõigest kuus minutit hiljem maandus Portugali paremalt äärelt antud tsenderdus inglaste trahvikasti ning keskkaitsja Dujon Sterlingu puhtaks löömine päädis õnnetu omaväravaga. Viiginumbrid tablool innustasid portugallasi, kes hakkasid kõvasti suruma ja võimalusi looma, kuid palli väravasse ei suudetud kuidagi toimetada - küll jäi kaitsja ette või löödi lihtsalt väravast mööda.

68. minutil kasutasid inglased kontrarünnaku väga kenasti ära ning Manchester City kasvandik Lukas Nmecha, kes poolfinaalis lõi Tšehhi vastu otsustava värava ja aitas Inglismaa finaali, lõi finaalis Portugali vastu võiduvärava, saades kena söödu taha posti ning mees sai kenasti tühja väravasse lükata.

Portugali viimaste minutite surve oli kõva, ent tulemusteta ning Inglismaa krooniti U-19 Euroopa meistriks.

Portugal - Inglismaa 1:2 (0:0)