Juhtimine Portugali moodi: Atletico Madridile kaotamine saatis esindusmeeskonna sundpuhkusele (1)

Portugali tippklubi Lissaboni Sportingu president Bruno de Carvalho teatas, et 19 mängijal ei ole lubatud osaleda pühapäevases liigamängus Pacos de Ferreira vastu.

Euroopa liiga veerandfinaali jõudnud, kuid avamängus võõrsil Atletico Madridile 0:2 kaotanud Sportingu presidenti vihastas mängijate suhtumine. Carvalho vihasele Facebooki postitusele reageerisid omakorda 19 mängijat, kes nüüd presidendilt mängukeelu teenisid.

"Meie jaoks on ebameeldiv, et see, kes peaks olema meie juht, ei toeta meid," teatasid mängijad. "Ei ole perfektset jalgpallurit ja perfektset meeskonda. Me võidame koos ja kaotame koos, me võitleme klubi ja fännide nimel. Meie uhkus ja pühendumus ei tohiks olla kahtluse all."

Esindusmeeskonnast tohiks hetkel sisuliselt ainsana Pacose vastu astuda hollandlane Bas Dost, kes ei ole sotsiaalmeedias aktiivne ja ei kirjutanud seetõttu mängijate ühisele pöördumisele alla. Sporting on juba teatanud, et liigamängus pannakse välja B-koosseis. Klubi nimekirja kuuluvad teiste seas näiteks Rui Patricio, Jeremy Mathieu, Fabio Coentrao ja William Carvalho.