Kahetised uudised Vaasast: Meerits edutati algkoosseisu, Ojamaa mängib koos noortega (0)

Marko Meerits pääses üle pausi taas postide vahele. Foto: Brit Maria Tael

Soome kõrgliigas oli eestlaste jaoks kahetiste tunnete kolmapäev, kui vastandlikke emotsioone pakkusid nii Lahti kui ka VPS.

Esmalt uudiseid Vaasast. Esimest korda sel hooajal pääses liigas algkoosseisu Eesti koondise puurilukk Marko Meerits, kui VPS kodus 1:1 Ilvesega viigistas. Meeritsa mängupraktika on Eesti koondist silmas pidades väga oluline, sest tervisega on probleeme olnud nii Mihkel Aksalul, Andreas Vaiklal kui ka Norras ilusti alustanud Matvei Igonenil.

Kui Meerits sai Vepsu eest kirja täismängu, siis teist mängu järjest ei kuulunud meeskonna koosseisu Hindrek Ojamaa, kes täna mängis hoopis klubi akadeemiaga.

Võimsalt on hooaega alustanud Rovaniemi, kes on viiest mängust saanud kirja viis võitu ja täna alistati kodus 2:0 Henri Anieri ja Artjom Dmitrijevi koduklubi Lahti. Mäletatavasti korjas Anier endale viimati punase kaardi ja täna kaasa ei saanud teha, Dmitrijev aga oli platsil kõik 90 minutit.

Teise võidu järjest sai ka Ats Purje tööandja KuPS, kui võõrsil saadi 4:1 jagu Mariehamnist. Kõik neli väravat kirjutati 27-aastase soomlase Petteri Pennaneni nime taha. Purje sai järjekordselt kirja täismängu ja aitas KuPS-il tabelis tõusta kolmandaks, vahetult Lahti ette.