Kaks penaltit uputasid Kalju lootuse (lisatud pildigalerii) (5)

Nõmme Kalju mängis Euroopa liiga teise eelringi avamängus Videotoniga kui võrdne võrdsega, kuid pidi leppima kahe penalti ja 0:3 kaotusega.

Vaata galeriid!

Täna ennelõunal alanud vihmasadu tugevnes mängu lähenedes üha enam, muutes Kadrioru muruväljaku läbimärjaks. Esiti tundus see paremini sobivat Kaljule, kui Robert Kirss - Sergei Frantsevi ainus üllatus algkoosseisus - pääses juba kolmandal minutil vasakult äärelt läbi ja testis terava nurga alt Videotoni väravavahti Adam Kovacsikit.

Juba kõvasti enne avavilet kõlanud Kalju fännide katkematu lauluviis vaikis aga õige varakult. Teine järjestikuse Videotoni nurgalöögi järel kasutas Mate Patkai poolvõimaluse ära ja saatis palli karistusala joonelt Vitali Teleši värava nurka.

Pooltunniks oli väljak nii libe, et portugallasest kohtunik Joao Capela libises keskringi lähistel Reginaldile sisse ja vajas tohterdamist. Ligi viis minutit väldanud seisaku jooksul viidi väljakule juba kanderaam, ent Capela jalutas publiku aplausi saatel murult siiski omal jalal ära. Ohjad haaras neljas kohtunik Luis Miguel Branco.

Poolaja lõpus pidid korra hiilgama ka väravavahid, kui esmalt eksis keskkaitsja Deniss Tjapkin mängu lugemisega ja läbisööt poolitas Kalju kaitsjad, Teleš aga tegi ennast suureks ja tõrjus kehaga. Minut hiljem püüdis Kovacsik ühe käega Artur Valikajevi madala tsenderduse.

Valus teine, õiglane kolmas

Teisest poolajast jõudis mööduda 26 sekundit, kui Videoton mängis paremalt äärelt pika ettesöödu Loic Negole, Teleš jäi Branco hinnangul murdosa sekundi jagu hiljaks ja murule sadanud Nego sai oma tahtmise. Penalti realiseeris Marko Šcepovic.

Pärast 0:2 väravat Kalju aktiviseerus, kuid Kovacsikilt võeti esimene maailmaklassist tõrje välja alles 66. minutil - Valikajevi madala pealelöögi tõrjus ungarlane jalaga. Tarmo Neemelo ja Carlose vahetusest sekkumine elavdas mängu veelgi.

73. minutil lendas aga kõik vastu taevast. Videoton harutas vasturünnaku järel Kalju kaitseliini lahti mis lahti ja sel korral polnud kahtlust - Teleši käsi käis vastu Šcepovici jalga. Penalti saatis sama mees taas võrku, seekord latipuutega.

Viimasel veerandtunnil üritasid veel mõlemad, aga lisa ei tulnud. 0:3 seisult Ungaris edasi pääseda on pea võimatu ülesanne. Näis.

Nõmme Kalju FC - Videoton FC  0:3 (0:1)