Kalev sai Kuressaare traagika varjus lõpuks kõik klappima (galerii) (3)

Tallinna Kalev lõpetas 22-mängulise kaotuste seeria Premium liigas 5:0 võiduga FC Kuressaare üle. Saarlaste enda jaoks ei olnud skoor ise aga kõige traagilisem aspekt tänase mängu juures.

Eelneva kolme mängu jooksul võimaluste realiseerimisega hädas olnud Kalev omas täna Kuressaare vastu täielikku mängulist ülekaalu, kuid taaskord jättis viimistlemine tihti soovida.

Kogu kohtumise jooksul oli kõige problemaatilisem element Kuressaare jaoks Kalevi püstsöödud saarlaste kaitseliini seljataha. Esimesel poolajal jätsid üks-üks olukorrad kasutamata nii Roman Sobtšenko kui ka Ioan Jakovlev, kuid häid võimalusi oli ka teistel. Samas tuleb au anda Kuressaare noorele väravavahile Ingmar Krister Paplavskisele, kes paistis esimese kolmveerandtunni jooksul silma mitmete suurepäraste tõrjetega.

Umbes viiest-kuuest avapoolajal tekitatud 100%-võimalusest ühe suutis Kalev siiski päris mängu alguses realiseerida. 11. minutil mängis Abdoul Karim Conte hiilgava kannasööduga üks-üks olukorda Sobtšenko ning endine Infoneti ja Flora ründaja selles olukorras ei eksinud.

Teisel poolajal sai Kalev lõpuks väravakraanid lahti. 48. minutil konksutas Jakovlev Conte söödu järel end keskele ja lõi palli kindlalt posti kõrvale. 56. minutil lõi Hans-Kristjan Hansbergi söödu järel Takuya Matsunaga 15 meetrilt oma Premium liiga debüütvärava. Väravasadu jätkus vaid minut hiljem - äsja vahetusest sekkunud Renno Soosaare valesöödu lõikas vahelt Sobtšenko, kes üks-üks olukorras ei eksinud.

71. minutil tegi Andre Järva vasakul äärel kaitsjale osavalt ära ja täpse söödu realiseeris värava ees vahetusmees Gregor Wahl. Järval endal oli 85. minutil võimalus ka ise värav kirja saada. Endise Nõmme Kalju ründaja võttis üks-üks olukorras maha Paplavskis, Järva proovis palli penaltist panenkalikult keskele lati alla tõsta, kuid Kuressaare väravavaht oli selleks valmis ja sai kirja penaltitõrje.

Kui 5:0 kaotus oli Kuressaare jaoks niigi valus, siis päeva muutis katastroofilisemaks tõsiasi, et koguni neli mängijat - Sander Viira, Rasmus Saar, Karl Ivar Maar ja Maarek Suursaar - said näiliselt päris tõsiselt vigastada. Neist Saare pidi ära viima koguni kiirabi ja Suursaar mängis kohtumise lõpuni longates.  Kuressaarel oli juba 55. minutiks kõik vahetused tehtud ning seega pidid saarlased viimased pool tundi mängima kümnekesi.

Kuressaare ise ei saanud vigastuste taustal oma mängu kuidagi klappima. Parim võimalus avanes vahetult pärast Järva eksitut penaltit, kui Sander Laht virutas palli põiklatti.

Muredeta ei kulgenud mäng ka Kalevi jaoks, kelle peatreener Argo Arbeiter saadeti 67. minutil liigse suupruukimise eest tribüünile.

Mõlemal liiga uustulnukal on nelja mängu järel kirjas kolm punkti. Järgmine Premium liiga voor leiab aset alles paari nädala pärast - Kuressaare võõrustab 30. märtsil Tammekat, Kalev sõidab 1. aprillil külla Florale.

Mängu parim - Roman Sobtšenko

Kalevi püstsöötudega oli Kuressaare kogu kohtumise jooksul hädas. Peamiseks sihtmärgiks oli just Sobtšenko, kes sai kirja kaks väravat.

17. märtsil kell 13.00 Kalevi Keskstaadioni kunstmuruväljakul

JK Tallinna Kalev - FC Kuressaare  5:0 (1:0)
11., 57. Roman Sobtšenko, 48. Ioan Jakovlev, 56. Takuya Matsunaga, 71. Gregor Wahl

Väravasöödud: 11., 48. Abdoul Karim Conte, 56. Hans-Kristjan Hansberg, 57. x, 71. Andre Järva
Realiseerimata penalti: 85. Andre Järva
Hoiatused: 14. Alger Džumadil - 84. Ingmar Krister Paplavskis
Mänguolud: -4, päikesepaisteline ilm; kunstmuru rahuldavas seisukorras.
Pealtvaatajaid: 205
Peakohtunik: Kristo Tohver
Abikohtunikud: Aron Härsing, Artur Telling
Neljas kohtunik: Mart Martin
Kuressaare mängis viimased pool tundi vähemuses, kuna Rasmus Saar sai vigastada ja vahetused olid tehtud.
67. minutil saatis peakohtunik Kalevi peatreeneri Argo Arbeiteri küljejoone juurest ära.

Kalev: Daniil Koroljov, Andreas Raudsepp, Sandro Embalo, Artjom Artjunin, Hans-Kristjan Hansberg, Hidetoshi Wakui, Takuya Matsunaga, Abdoul Karim Conte (63. Andre Järva), Alger Džumadil (32. Gregor Wahl), Roman Sobtšenko (72. Reinhard Reimaa), Ioan Jakovlev.
Varus: Karl Andre Vallner, Kaspar Laur, Daniil Ševiakov, Gregor Wahl, Reinhard Reimaa, Juhan Jograf Siim, Andre Järva.

Kuressaare: Ingmar Krister Paplavskis, Mario Pruul, Elari Valmas, Sander Viira (38. Rasmus Saar; 55. Renno Soosaar), Mairo Miil, Sander Laht, Sander Seeman, Märten Opp (46. Oliver Rass), Mario Stern, Karl Ivar Maar, Maarek Suursaar.
Varus: Roland Kütt, Renno Soosaar, Rasmus Saar, Margus Rajaver, Karmo Paju, Eerik Poopuu, Oliver Rass.