Kalju ei jätnud Paidele võimalustki, teiste hulgas skooris ka Hunt (3)

Liliu ja Edgar Tur. Foto: Gertrud Alatare

Teisipäeval peeti Taliturniiril üks mäng, kui Nõmme Kalju alistas suurelt 6:1 Paide Linnameeskonna. Kalju eest tegi muuhulgas skoori ka klubiga treeniv Rimo Hunt.

Mäng püsis väravateta esimesed 25 minutit, misjärel Vlasi Sinjavski vasakult äärelt sisse murdis ja parema jalaga palli alumisse nurka lõi, viies Kalju juhtima. 40. minutil sai Kalju brasiillasest ründaja Liliu sukeldumise eest kollase, kuid pool minutit hiljem teenis ta ise juba ka penalti, kui väravavaht Andrea Liotti ta kukutas. Penaltipunktilt saatis Liliu palli aga mööda.

Mõni minut hiljem sai Kalju oma teise värava kätte, kui nurgalöögijärgses olukorras põrkas pall vastu Liliut ja lõpuks väravasse jõudis - ametlikult läks protokolli kirja Henri Hansoni omavärav.

Teisele poolajale tegid nõmmekad unistuste alguse, kui puhkepausil just Liliu välja vahetanud nooruk, kõigest 16-aastane Alex Matthias Tamm peaga seisuks 3:0 lõi. Kuus minutit hiljem tegi mullu Sillamäe Kalevi mänginud Aleksandr Volkov seisuks juba 4:0. Enne täistunni täitumist sai Paide kätte oma auvärava, kui endine kaljukas Tarmo Neemelo suunas peaga võrku Andre Frolovi paremalt äärelt antud tsenderduse.

Poolajal ründajaid vahetanud Sergei Frantsev tõi viimaseks 23 minutiks platsile taas uued ründajad, kui Tamme ja Kõrõlo Silitši vahetasid puhkama klubiga treenimist alustanud Rimo Hunt ning testitav Tšiili ründaja Hector Nunez. 79. minutil võttiski Hunt mitu Paide meest ette, misjärel palli madalalt võrku lõi. Hetk hiljem sai Kaarel Rumberg Paide väravasuul käkiga hakkama, kui hüppas Nuneziga kokku ning viimane palli võrku saatis - 6:1.

Tulemus:

Nõmme Kalju FC - Paide Linnameeskond 6:1 (2:0)
26. Vlasi Sinjavski, 44. ov. Henri Hanson, 47. Alex Matthias Tamm, 53. Aleksandr Volkov, 79. Rimo Hunt, 81. Hector Nunez - 58. Tarmo Neemelo

Hoiatus: 40. Liliu
Realiseerimata penalti: 41. Liliu (lõi mööda)

Kalju: Vitali Teleš (46. Pavel Londak), Trevor Elhi, Vladimir Avilov, Maximiliano Ugge, Martin Mägi (73. Jevgeni Demidov), Reginald, Deniss Tjapkin (46. Carlos Carrasco), Igor Subbotin (46. Aleksandr Volkov), Robert Kirss (46. Kõrõlo Silitš; 67. Hector Nunez), Vlasi Sinjavski (46. Nikolai Mašitšev), Liliu (46. Alex Matthias Tamm; 67. Rimo Hunt).

Paide I poolajal: Andrea Liotti, Michael Lilander, Kristjan Pelt, Nikita Novopašin, Edgar Tur, Yann Michael Yao, Sander Sinilaid, Magnar Vainumäe, Randin Rande, Kristofer Piht, Henri Hanson.
Paide II poolajal: Kaarel Rumberg, Markkus Allast, Rico Reinoja, Kristjan Pelt, Johannes Kukebal, Joel Kokla, Andre Frolov, Kenert Anniste, Ander Ott Valge, Ian-Erik Valge, Tarmo Neemelo.