Koondises valuvaigiste toel mänginud ja nüüd Liverpooliga Meistrite liiga poolfinaali murdnud Klavan: enne mängu Cityga ei olnud me favoriidid, nüüd on siht lõpuni minna (3)

Eile õhtul Eesti jalgpalliajalukku uue peatüki kirjutanud Liverpooli keskkaitsja Ragnar Klavan andis täna päeval kodusele meediale intervjuu. Klavan tõdes, et kui veel enne veerandfinaali Manchester Cityga oli favoriidikoorem vastasel, siis nüüd näidati sisu ja omatakse vaid ühte sihti: jõuda finaali ja see võita.

Klavan selgitas usutluses seda, mida tähendasid Jürgen Kloppi sõnad nädala eest, et eestlane pole mänguvormis, kuidas oli üle hulga aja liigaderbis Evertoni vastu vasakkaitses mängida ja mida tähendab tema jaoks Meistrite liiga poolfinaali jõudmine.

Kas viimane nädal ja sinu osalus neis kolmes mängus kokku on nii palju kui lootsid, enamat või vähemat?
Arvan, et see oli okei, vaadates mu füüsilist situatsiooni. Pisivigastustega on viimasel ajal nii ja naa olnud. Kogu seda kompotti vaadates on suht okei.

Mis sul täpselt see segav faktor oli, et sa eelmisel nädalal City mängust kõrvale jäid?
Seal oli mitmeid asju. Seotud juba natuke ka sellega, et kui ma koondise juures olin, olid hüppeliigesega probleemid ja mängisin valuvaigistitega. Ja peale seda, kuna hüppeliiges ei olnud kõige parem, läks see edasi aductor'i ja kubeme piirkonda, kus need lihased said rohkem koormust, kui nad oleksid pidanud saama. Mitmed asjad kokku, millest selline probleem tekkis.

Kas laupäevaks putitati üles või lihtsalt taandus see probleem?
Laupäevaks oli see probleem juba parem. Sai mängida ja ilma valuvaigistita. Selle koha pealt oli kõik okei.

Millal teada said, et Evertoni vastu tuleb vanale positsioonile asuda ja kuidas selleks valmis olid?
See oli enne mängu üks päev varem. Tegime esimest korda taktikalist trenni. Meil on nii palju mänge nüüd, et seda taktikalist trenni teeme tavaliselt ainult väga lühikest aega ja päev enne mängu.

Täitsa okei oli. Kui ei ole ikka väga pikka aega seal mänginud, trennides ka ei ole seda positsiooni harjutanud, siis eks seal ole mingeid ebakõlasid, aga kui kogu situatsiooni vaadata, siis oli täitsa okei.

Eilsest õhtust rääkides. Ilmselt oli sulle olulisem see, mida meeskond saavutas, kui see, milline su enda panus sellesse oli. Või mida sa ise ütleksid selle kohta?
Jaa-jaa, muidugi. See, et lõpus peale tuled, see muidugi on hea, aga mingil määral selleks hetkeks olid asjalood juba rahulikumad. Üldiselt vaadates, siis muidugi see, et me edasi poolfinaali jõudsime, on kõige tähtsam.

Kui kõva möll seal staadionil Leroy Sane lugemata jäänud värava järel ja poolajapausi eel oli? Kui palju seal seda kisa oli?
Seda oli seal omajagu, jah.

Meie jaoks oli täielik külm dušš, kui kohe mängu alguses teisel minutil värav löödi ja pärast seda oli väga suur surve ManCityl peal: postilöök ja ma ei tea, mis selle suluseisuolukorraga veel oli, ma pole seda tagantjärgi näinud - nii et esimene poolaeg ei olnud meie poolt jah just hea mäng. Peale poolajapausi, kui välja tulime, viisime selle plaani ellu, mida peatreener meile poolajal rääkis, lõime selle tähtsa värava ja pärast seda olid juba pinged veidi maas.

Esimesel poolajal seal varumeeste pinkide üleval oli mingisugune kähmlus, või oli see teisel poolajal, - seal ikka asju juhtus.

Kas poolajal pidi Klopp kõvasti motiveerima või tõi lihtsalt vead välja, mida oli vaja parandada?
Eks natukene mõlemat. Seal ei ole niimoodi, et üks või teine. Ta rääkis parajalt kõikidest asjadest, millest oli vaja rääkida ja mis need murekohad olid. Nagu näha, siis meeskond kuulas ja teine poolaeg oli parem.

Liverpooli mängijad eilset 1:1 viigiväravat tähistamas. Foto: Liverpool FC

Kui eile see lõpuvile kõlas ja teil oli 2:1 ja kahe mängu kokkuvõttes 5:1 võit, siis kas see hetk oli sinul karjääris üks rõõmsamaid?
Raske öelda. Muidugi Champions League'i poolfinaal - see on väga-väga suur saavutus, aga otseselt pole veel midagi võidetud. Ma ei olegi niimoodi selles võtmes seda asja veel vaadanud. Arvatavasti ei vaata ka. Praegune siht on võtta sellest Champions League'i hooajast maksimum ja see tähendab, et jõuda finaali ja see finaal võita.

Enne veerandfinaali ütlesid, et selles mõttes igav loos, et 40 minutit bussisõitu. Enam sellist asja ei juhtu. Nüüd tuleb kaugemalt keegi väga kõva vastane. Keda sa isiklikult vastaseks loodad? Kellega tahaksid mängida poolfinaalis?
Raske öelda. ManCity oli ka väga kõva vastane. Enne seda veerandfinaali algust ei olnud meie favoriidid, favoriit oli City. Aga kui vaadata meie meeskonna kvaliteeti, siis võime kõigi vastu mängida ja see ongi Champions League. Seal on kaks mängu poolfinaalis ja juba edasi finaalis üks mäng. Ei ole nagu liigahooaeg, kus sul on hästi palju mänge. Meil ei olegi mingeid eelistusi. Kui sa tahad lõpuni välja minna, siis pead kõigiga, ka kõige tugevamatega, mingi hetk mängima. Selles mõttes ei ole vahet.

Meeskond sai teil hiljuti mõned tagasilöögid. Nii Joel Matip kui ka tegelikult Emre Can on hooaja lõpuni ilmselt vigastusega väljas. Kas sul on olnud juba Jürgen Kloppiga mingit laadi vestlus või kas sa loodad, et see annab nüüd ka sulle siin hooaja lõpus natuke rohkem võimalusi veel ennast tõestada ja veel rohkem mängida?
Seda on raske niimoodi ennustada. Aga jah, kui üks keskkaitsja on nüüd vigastusega väljas, siis see muidugi tõstab minu tõenäosust mänguaega saada. Aga see ei ole mingisugune garantii või midagi sellist.