Kümne kalevipojaga neljapäev: Purje mängis ja tegi sammu hõbeda poole (tabel!) (0)

Soome kõrgliigas peeti täna täisvoor, kui võistlustules olid kõik tosin klubi. Kümnest eestlasest käisid väljakul pooled.

Eestlastest kõige kõrgemat mängu mängivad sel hooajal Ats Purje ja Kuopio Palloseura, kes täna kodus küll suurepärase võimaluse raisku lasid - Rovaniemi Palloseura röövis neilt kaks punkti neljandal üleminutil -, kuid samm hõbeda suunas siiski tehti, lähim konkurent jääb nüüd kolme silma kaugusele. Koondisest kannavigastusele viidates eemale jäänud Purje mängis 66 minutit.

Lähimaks rivaaliks on pikalt olnud Henri Anieri FC Lahti, kes täna aga Andreas Vaikla leivaisale Mariehamnile 0:1 alla jäid. Viimasest kolmest mängust on Lahti nüüd võtnud vaid ühe viigipunkti. Üleeile Tallinnas 76 minutit rassinud Anier sekkus viimaseks pooltunniks ja jõudis teenida kollase kaardi, Vaikla vaatas mängu pingilt.

Lahtist kerkis punktiga mööda Tampere Ilves, kes ei suutnud täna enamat 0:0 viigist punase laterna Jyväskylä vastu - Hindrek Ojamaa tegi JJK eest kaasa 90 minutit. Viik neid aga suurt ei aita, sest lähim rivaal HIFK alistas 4:0 PS Kemi ja liikus kolm vooru enne lõppu kaheksa punkti kaugusele. Sergei Mošnikov mängis Kemi poolel täismängu, Marek Kaljumäed mänguks üles ei antud.

Koondise väravavahtidest sai Mihkel Aksalu kirja täismängu ja tõrjus penalti, kuid SJK ei suutnud meistritiitli juba kindlustanud HJK-le vastu saada ja kaotas 0:2. Aksalu meeskonnakaaslane Marten Ritson protokolli ei mahtunud. Koondise number kaks Marko Meerits ja Markus Jürgenson vaatasid samuti pingilt, kuidas Vaasa Palloseura lubas Turu Interil hilisest väravast 2:2 viigi teenida. Jürgenson sekkus väljakule kolmandal üleminutil.

Hooaja lõpuni jääb kolm vooru. Koha Euroopas kindlustavad esimesed kolm, neljas sõltub karikavõistlustest; esiliigasse langeb viimane, eelviimast ootavad üleminekumängud.