Kuressaare kulges probleemideta Kalju vastaseks (0)

Maarek Suursaar (kollases) oli õhtu suurim väravakütt. Foto: Liisi Troska (arhiiv)

Täna oli Evald Tipneri karikavõistluste 1/32-finaalis võistlustules Premium liiga klubi FC Kuressaare, kes kulges ülisuure 15:0 võiduga järgmisesse ringi Nõmme Kalju vastaseks.

UEFA karikate ringreis tõi täna Kuressaare linnastaadionile 231 pealtvaatajat, kes said nautida omade skoorimist. Kuressaare võõrustas IV liigas mängivat Vaimastvere Illit ning kuigi esimese värava sünnini läks koguni 17 minutit, kui kapten Sander Viira võrgu sahisema pani, siis sealt alates olid kraanid lahti keeratud.

Kuressaare võitis poolaja 5:0 ning lisas teisel kolmveerandtunnil veel 10 väravat. Vahetusest sekkunud Maarek Suursaar lõi koguni viis väravat, neli lisas Karl Ivar Maar, kübaratriki tegi Sander Laht ning lisaks Viirale oli kaitsjatest täpne ka Elari Valmas. Ühe värava lõid Illi mehed ise oma võrku. Illi eest käis muuhulgas viimaseks kümneks minutiks väljakul 59-aastane legendaarne spordiajakirjanik Tiit Lääne.

Järgmises ringis kohtub Kuressaare loosi tahtel liigarivaali Nõmme Kaljuga, kes alistas 1/32-finaalis 16:0 FC Sillamäe. 1/16-finaalid peetakse 21. ja 22. augustil.