Leicester murdis kodus Sevilla ja pääses veerandfinaali! (11)

Meistrite liigas suutis Inglismaa valitsev meister Leicester City kodus Sevilla alistada ning pääses veerandfinaali. Edasi pääses ka Juventus.

Sevilla suutis Leicesteri vastu avapoolajal küll rohkem palli vallata, ent pealelööke sooritas rohkem kodumeeskond. Puhkepausile mindigi Leicesteri eduseisus. Ainsa värava eest hoolitses Wes Morgan, kes suunas väravasse Riyad Mahrezi karistuslöögi.

Pärast puhkepausi saabus bravuurikamalt väljakule Sevilla ning teise poolaja algul oldi viigiväravale ka väga lähedal, kui Sergio Escudero kauglöök latti tabas. Peagi pärast seda haarasid aga võõrustajad juba kaheväravalise edseisu. Mahrezi tsenderdus jäi karistusalasse pidama ning Marc Albrighton lõi kümne meetri kauguselt palli värava alumisse nurka.

Sevilla olukorra muutus veel raskemaks 74. mintutil, kui Samir Nasri teise kollase teenis ja väljakult eemaldati. Sellele vaatamata oli 81. minutil Sevillal suurepärane võimalus üks värav tagasi lüüa, kuid Kasper Schmeichel püüdis Steven Nzonzi penalti. Kohtumise lõpuosas kuulus kontroll küll Sevillale, kuid mängu enam päästa ei suudetud.

Teises paaris tagas kodus kindlalt edasipääsu Torino Juventus, kellel oli FC Porto vastu võõrsilt all 2:0 võit. Ainsa värava lõi Paulo Dybala 42. minutil penaltist. Penalti põhjustas Maximiliano Pereira, kes tõrjus kätega Gonzalo Higuaini lähilöögi ning sai ka punase kaardi.

Homsetes viimastes kaheksandikfinaalides kohtuvad AS Monaco ja Manchester City ning Atletico Madrid ja Leverkusen.

Leicester - Sevilla 2:0 (1:0) - kahe mängu kokkuvõttes 3:2