Leicester naaseb Hispaaniast võõrsilväravaga, Juventus oli hädas realiseerimisega (4)

Täna mängiti Meistrite liiga kaheksandikfinaalide avavaatuste viimased kohtumised. Sevilla alistas valitseva Inglismaa meisterklubi Leicester City 2:1 ning Torino Juventus sai FC Portost jagu 2:0.

Koduväljakul mänginud Sevillal oli mänguskoori avamiseks ideaalne võimalus kuraditosin minutit pärast avavilet, kui Leicesteri kapten Wes Morgan karistusalas Joaquin Correa kukutas. Noor argentiinlane läks ise 11 meetri karistuslööki väravaks vormistama, kuid Kasper Schmeichel püüdis tema üsna kehva soorituse.

Esmakordselt mängiti taanlane üle 25. minutil, kui Sergio Escudero oivalise tsenderduse realiseeris väravaks Pablo Sarabia. Sevillal oli avapoolajal mitu head šanssi, et eduseisu suurendada, kuid mitmel korral päästis inglasi halvimast Schmeichel.

Teisel poolajal suutis rünnaku moodi lahendusi näidata ka valitsev Inglismaa meister, kuid kohtumise teise värava lõi siiski esimesel kolmveerandtunnil penaltil eksinud Correa.

Rebaste päästeingliks tõusis taas Jamie Vardy, kes lükkas 73. minutil põhimõtteliselt tühja väravasse Danny Drinkwateri mõõdetud söödu - see oli Vardyle esimene värav Meistrite liigas.

Teises täna toimunud kohtumises oli Porto väravaluku murdmisega hädas Juventus, kellel kulus selleks koguni 72 minutit. Kusjuures Porto mängis alates 27. minutist arvulises vähemuses, sest lühikese aja jooksul suutis kaks kollast kaarti teenida Alex Telles.

Juventuse esimese värava lõi Marko Pjaca, teise eest hoolitses endine Barcelona mängija Dani Alves. Itaalia klubi 18 sooritatud löögist suundusid raamide vahele kõigest neli, neist kaks lõpetasid ka võrgus.

Korduskohtumised peetakse 14. märtsil Inglismaal ja Itaalias.

Sevilla - Leicester City 2:1 (1:0)