Lepistu: selge see, et Flora Euroopast välja ei tohi jääda! See on reegel (7)

Brent Lepistu heitluses Nõmme Kaljuga. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Tallinna FC Flora keskpoolkaitsja Brent Lepistu rääkis Evald Tipneri karikavõistluste kaheksandikfinaalis Nõmme Kaljult saadud 0:1 kaotuse tõttu karikast väljepudenemise järel, et nüüd tuleb kogu fookus seada liigale, sest eurosarjast ei tohi klubi välja jääda.

Mis Floraga täna lahti oli?
Kuidagi natuke nagu tujutud olime mängu alguses. Ei oskagi öelda, millest see tulenes. Aga lasime sellise ebameeldiva värava sisse, individuaalne eksimus, ei mängitud meid küll üle, aga see lõi meid rivist välja esimesel poolajal umbes kümneks minutiks. Vajusime täitsa ära. Aga teine poolaeg tegime kohe korrektuurid, olime hästi mängus sees, tekkis palju võimalusi - ei löönud ära.

Flora tegi tervikuna väga palju sööduvigu ja lihtsaid pallikaotusi.
Jah, olen nõus. Kuidagi jah, ei oska hetkel veel öelda, millest see tulenes, aga sellised lohakad olime. Individuaalselt jäime natuke alla, ka kahevõistlustes, mis on tegelikult meie tugevus olnud enamus mängudes.

Karikavõistluste veerandfinaalid on nüüd nii palju ebatavalisemad, et seal ei ole ei Florat ega Levadiat.
Jah, elu on selline. Mis seal ikka! Eks see kurb on, et pidime nii vara karikamängud kõrvale jätma, aga ma arvan, et tähtsam mäng on nüüd meie jaoks juba laupäeval. Viimased kolm mängu on jäänud ja tuleb need mängud maksimumiga ära võtta ja loota teiste libastumise peale ja kes teab, mis veel võimalik on.

Need liigamängud on nüüd ju teie jaoks veel tähtsamad, sest karika kaudu ei ole võimalik enam europääset püüda ja kui veerandfinaalides on kaks Premium liiga esineliku klubi, tuleb liigas kindlasti kolmandaks tulla?
Selge see, et Flora Euroopast välja ei tohi jääda! See on reegel. Ilmselgelt, jah, esikolmik - miinimum, tiitel - maksimum.

Nädalavahetusel on mäng Paidega, kes hammustas eelmises voorus Kaljut. Mida sellelt kohtumiselt ootad?
Ma arvan, et kui Paidelt saadud kaotus äratas Kalju üles meie vastu, siis ma loodan, et Kaljult saadud kaotus äratab meid üles Paide vastu. Ja loodame, et Paidel nii palju isu ei ole, et kahte suurt järjest võtta.