Levadia langes napilt, aga kindlalt (1)

Slavia fännidel oli täna veidi meeldivam õhtupoolik. Foto: Jana Pipar
Tallinna Levadial õnnestus küll kahe mängu kokkuvõttes Praha Slaviaga viiki jääda, kuid tänu võõrsil löödud väravale pääses kolmandasse eelringi siiski Tšehhi suurklubi.

Sarnaselt nädala tagusele mängule, pani ka täna Slavia kohe alguses surve peale. Juba 10. minutil sepistasid avamängust puudunud mängijad ka esimese värava, kui Gino van Kesseli söödu lõi värava ees võrku EMilgi mänginud Milan Škoda.

Terve esimese poolaja hoidis Levadiat mängus Sergei Lepmetsa suurepärane mäng, kes pidi mitmel korral hiilgava tõrjega hakkama saama. Kuigi ka Slavia ei näidanud midagi erilist, oli Levadia ise see, kes mitmel korral rumalate eksimustega Slaviale lihtsaid võimalusi jagas.

Mängu saatus otsustati teise poolaja keskel. Gino van Kessel sai oma debüütmängus uue koduklubi eest lisaks resultatiivsele söödule kirja ka värava, kui lõi vahetusmees Jaroslav Mihaliku hea tsenderduse järel palli maapõrkega väravasse ning kindlustas sellega ka Slaviale edasipääsu.

Terve mängu jooksul vaid kaks pealelööki kirja saanud Levadia pääses püsivamalt Slavia väljakupoolele alles mängu viimastel minutitel, kui teeniti lühikese aja jooksul kaks nurgalöögi. Korraliku väravavõimalust ei tulnud ka sealt ning nõnda lõppeski Levadia jaoks tänavune eurohooaeg. Slaviat ootab kolmandas eelringis ees Portugali klubi Rio Ave.

21. juulil kell 20.00 Edeni Arenal

Praha Slavia - Tallinna FC Levadia 2:0 (1:0) kahe mängu kokkuvõttes 3:3, tänu võõrsil löödud väravatele läheb edasi Slavia
10. Milan Škoda, 67. Gino van Kessel

Hoiatused: 59. Gino van Kessel, 87. Milan Škoda - 21. Tabi Manga, 46. Ilja Antonov, 88. Alan Gatagov