Mõlema värava all saamatu Arsenal ei suutnud taevast kaela sadanud õnne vastu võtta (0)

Kuigi Atletico Madrid pidi Euroopa liiga poolfinaalis Arsenali vastu ligikaudu 80 minutit kümnekesi ja ilma peatreener Diego Simeone juhendamiseta mängima, suutsid nad survele enam-vähem korralikult vastu saada ja löödi ka väga väärtuslik võõrsilvärav.

Arsenali jaoks paistis kõik imeliselt minevat avaminutist saadik. Juba kümnendaks minutiks oli Atletico Madridi horvaadist paremkaitsja Sime Vrsaljko saadetud kahe kollase kaardi tõttu duši alla, mõni minut hiljem saatis prantslasest kohtunik Clement Turpin tribüünidele peatreener Diego Simeone.

Arsenali kogu mängu kestnud surve ja võimalustelaviin oli alguse saanud juba enne Atletico punast kaarti. 7. minutil riivas Alexandre Lacazette volley posti, mõned hetked hiljem tegi Jan Oblak prantslasest ründaja pealöögile supertõrje. 22. minutil järgnes Oblaki hea jalatõrje Welbecki ürituse vastu.

Kuigi Arsenali mänguline ülekaal oli totaalne, olid ohtlikud ka Atletico kiirrünnakud. Parimal juhul jäi Thomas Partey kauni soolo järel pall 12-13 meetri peal olnud Antoine Griezmanni jalale, kuid tema löögi pareeris David Ospina rusikatega. Ülekaal kandis vilja lõpuks 61. minutil. Jack Wilshere'i ideaalne tsenderdus maandus Lacazette'i pea peal, kes seekord enam Oblakile võimalust ei andnud.

Atletico kaitsvad vahetused lubasid väravale järgnenud perioodil survet maandada. Teist väravat jahtinud Arsenal uinus 83. minutil saatuslikult aga ise, kui Atletico pika palli järel mängis Antoine Griezmann esmalt üle Laurent Koscielny, seejärel David Ospina ning lõpuks väravajoonel olnud Skhodran Mustafi. Kuigi Lacazette'i pealöögile vastas Oblak veidi hiljem tõelise imetõrjega, jäi lõppskooriks 1:1, mis annab kordusmängus suure eelise hispaanlastele.

Heas seisus läheb kordusmängule vastu ka Marseille, kes alistas kodus austerlaste RB Salzburgi 2:0.

Arsenal - Atletico Madrid 1:1 (0:0)