Liverpool kaitset pidama ei saanud, kuid Coutinho maagia toel revanš Leicesteri vastu siiski tuli (0)

Inglismaa kõrgliiga laupäeva viimases mängus alistas Liverpool võõrsil keerulises mängus 3:2 Leicesteri. Ragnar Klavan jälgis mängu varumeeste pingilt.

Peamiselt noorendatud koosseisudega läksid samad meeskonnad vastamisi teisipäeval liigakarika sarjas ning toona sai Leicester 2:0 võidu.

Täna avas skoori veerandtunnise mängu järel Mohamed Salah, kes saatis Coutinho suurepärase tsenderduse järel üpris terava nurga pealt palli peaga väravasse. Tegu oli egiptlase tänavuse hooaja seitsmenda resultatiivsuspunktiga (kuus väravat ning üks sööt), mis on Liverpooli mängijatest parim näitaja.

Oma hooaja teise liigamängu pidanud Coutinho oli 29. minutil ka ise täpne, tehes suurepärase karistuslöögi toel seisuks 2:0. Poolaja lõpus said põhjuse rõõmustamiseks ka kodufännid, kui nurgalöögi järel suunas palli paarikümne sentimeetri kauguselt väravasse Shinjo Okazaki.

Kaheväravalise eduseisu taastas 68. minutil Liverpooli kapten Jordan Henderson. Viimati sai inglasest poolkaitsja värava kirja 372 päeva tagasi.

Minut hiljem oli 2016. aasta Inglismaa meister uuesti mängus sees. Demarai Gray kauni löögi tõrjus Simon Mignolet, kuid Jamie Vardy realiseeris reboundi. Kulus veel neli minutit ning Leicesteril oli suurepärane võimalus viigini jõuda, kuid penalti põhjustanud Mignolet suutis Vardy löögi tõrjuda.

Liverpool on üks kolmest meeskonnast, kel on tabelis 11 punkti ning vähemalt hetkel annab see neile viienda koha. Kahest Manchesteri klubist jäädakse viie punkti kaugusele. Eriti nukker hooaja algus on käsil Craig Shakespeare'i hoolealuste jaoks - neli punkti tähendab neile 16. kohta ning väljalangemistsoonist ollakse väljas vaid tänu paremale väravate vahele.

Leicester City - Liverpool 2:3 (1:2)
45. Shinji Okazaki, 69. Jamie Vardy - 15. Mohamed Salah, 29. Coutinho, 68. Jordan Henderson

Realiseerimata penalti: 73. Jamie Vardy