Maardu alistas võimalusi raisanud Infoneti (statistika!) (2)

Maksim Zelentsov pidi välja korjama neli palli. Foto: Gertrud Alatare (arhiiv)

Esiliiga 31. vooru kohtumises, kus Maardus kohtusid kohalik Linnameeskond ning Tallinna FC Infonet II, läks korralikuks väravatesajuks, kus võõrustajad võtsid kokkuvõttes magusa 4:2 võidu. Maardu poolelt said jala valgeks Danil Lebedev, Jevgeni Gurtšioglujants, Nikita Brõlin ning penaltipunktilt Ilja Zelentsov. Pealinlaste poolelt olid täpsed Edgar Tur ja Vadim Šalabai.

Kohtumine ei alanud Maardule just kõige roosilisemalt, kui juba 6. minutil end kaotusseisust leiti. Vladislav Ogorodnik toimetas palli Edgar Turile, kes otsajoone juurest suundus rohkem raamide poole ning hetk hiljem lõi terava nurga alt palli latipõrkest väravasse - 0:1! Aga kui hakkab kiiva vedama, siis ikka korralikult: umbes kümme minutit hiljem oli väljakuperemeeste ründaja Vitali Gussev oma karistusalas valugrimassides pikali maas. Mängija läks väljaku kõrvale ning Maardu hakkas juba ette valmistama sunnitud vahetust. Kuigi ühel hetkel peatati mäng ja näidati vahetust, kodumeeskond seda siiski ei teinud ning Gussev jätkas mängu.

26. minutil leidis sööduvirtuoosina tuntud Ilja Zelentsov kena passiga Rain Aasmäe, kes võeti sekundid hiljem vastaste karistusalas konkreetselt maha ning sellega oli otsus siililegi selge - patustajale kollane kaart ning teisele osapoolele penalti. Kera taha asunud Zelentsov virutas selle kindlalt vasakule ning kuigi Infoneti puuri valvanud Maksim Zelentsov aimas suuna ära, aga ei küündinud ta pallini.

Pärast viigiväravat tegi kodumeeskond siiski sunnitud vahetuse ära ning Gussev võeti välja, kelle asemele tuli Lebedev. Mõlemalt poolelt hoiti väravavahid pidevas tegevuses, sest ikka ja jälle leiti tee väravani ning puurivahtidel tuli seejärel oma taset näidata. 38. minutil oli Infonetil hiilgav võimalus taaskordseks juhtima minekuks, ent Golovljov suunas Pavel Dõmovi täpse passi järel palli mõnelt meetrilt väravast mööda. Maardu lülitus sealt ise omakorda rünnakule, kus leiti markeerimata jäetud Lebedev, kes enne kaitsja kohale jõudmist pani korraliku pommlöögi teele ning pall lõpetas oma teekonna väravas - 2:1!

Silmapaistvalt tegutses teiseks poolajaks vahetusest sekkunud külaliste poolkaitsja Artjom Badjuk, kes näitas head löögile saamise oskust ning pannes Ilja Kassjantšuki mitmel korral proovile. 73. minutil pani kohalikud ahhetama Šahrijar Abdullajev, kelle pealelöögist tuhises pall ülinapilt väravast üle. Sarnane emotsioon järgnes vaid kolm minutit hiljem, kui Tur lajatas paar meetrit kastist väljaspool olles mänguvahendi posti. Pall veeres seejärel väravaesiselt läbi ning siis üle otsajoone, enne kui keegi selleni üldse lähedalegi jõudis saada. Maardu treener Andrei Borissov sai selle peale maruvihaseks, lugedes omadele sõnu peale ning noomides, et nõnda kergelt vastasel löögile lasti pääseda.

See mis ähvardas tulla, lõpuks ka tuli, kui Infonet viigistas 77. minutil mänguseisu. Pall riputati karistusalasse, kust see toimetati edasi Šalabaile, kes ilusa kombineerimise väravaga lõpetas. Paari minuti päras leidis Tur vabal positsioonil olnud Šalabai, kes seejärel kõmmutas mängukera posti. Maardu oli jäänud surve alla ja õnne saadi tänada ka mõne üksiku minuti pärast, kui Badjuk lähedalt löögile saades ei suutnud väravat üles leida.

82. minutil sooritas Brõlin korneri, mille järel blokeeriti Abdullajevi üritus. Pall püsis lahtiselt väljakul, mille järel Gurtšioglujants "ründelauast" võrgu sahisema pani ja kohalikud rõkkama ajas. Alles nädal tagasi otse mängult haiglasse toimetatud Maardu poolkaitsja oli antud kohtumises taas algrivistuses ning kuigi tegu oli mängija jaoks alles hooaja kolmanda tabamusega, oli see oi-oi, kui magus.

90. minutil pääses kastis täiesti vabalt pealöögile Vladimir Tšvertko, kuid sooritus oli napilt ebatäpne. Sellele järgnenud mängija emotsioon näitas ehedalt, et olukord tulnuks tunduvalt paremini lahendada. Viimane nael Infoneti kirstu saabus kolmandal lisaminutil, kui Gurtšioglujantsi söödu järel Brõlin Zelentsoviga silmitsi olles ei vääratanud ning lõppseisuks 4:2 vormistas.

Tänu võidule tõusis Maardu tabelis Levadia duubelmeeskonnast ettepoole, neljandale kohale. Infoneti duubel jätkab samas endiselt kolmandal kohal, edestades Maardut kuue punktiga. Järgmises voorus sõidab Maardu külla Tartu Santosele, samas kui Infonet peab maha 26. vooru kohtumise Viljandi Tulevikuga, mis algselt jäeti ära kihlveopettuse kahtluse tõttu.