Manchesteri mehed ihkavad peaossa (6)

Inglismaa kõrgliiga fookuses on sel suvel olnud Manchesteri klubide tegemised. Põhjusega, sest just nendelt oodatakse kõrgeimasse mängu sekkumist.

Suvi, 2016. Leicester ja Claudio Ranieri on valitsevad meistrid, Arsene Wengeri Arsenal ja Mauricio Pochettino Tottenham valmistuvad stabiilsel vundamendil uueks hooajaks, Jürgen Klopp saab Liverpooliga teha esimese hooaja ettevalmistuse. Inglismaa kõrgliiga treenerite seltskonnaga liituvad Antonio Conte, Jose Mourinho ja Pep Guardiola.

Käib stardipauk. Pärast esimesi kohanemisraskuseid klikib Chelsea ja Antonio Conte hoolealused kindlustavad Inglismaal innovatiivse kolmemehelise kaitseliiniga tiitli sisuliselt jõuludeks. Konkurendid kaovad järjepanu, kõige pikemalt paneb vastu Tottenham kuid nendegi õrnad lootused kaovad kevadises päikesepaistes.

Conte revolutsiooni ja Tottenhami eduka hooaja varju jääb City kolmas koht, mis naftarikkale Manchesteri klubile muidugi suurt rõõmu ei valmistanud - aga hoopis märkimisväärsem oli asjaolu, et esimest korda treenerikarjääri jooksul lõpetas Guardiola hooaja ühegi tiitlita.

Varem Barcelona ja Müncheni Bayerni juhendajana töötanud Guardiola sai esimest korda enda käsutusse meeskonna, mis oli talle võõras ja vajas põhjalikku ümberehitust. Eksimused olid kerged tulema ja tegutsemine üleminekuturul rabe. Claudio Bravo oli väravapostide vahel hunnik õnnetust, John Stones keskkaitses ebakindel ja keskväljal niite tõmbama pidanud Ilkay Gündogani hooaeg lõppes enne jõule. Hispaanlane pidi toetuma vanadele ratsudele, tehes vaherahu isegi Yaya Tourega.

Teine hooaeg peab vastuseid andma

Teiseks hooajaks valmistudes Guardiola vigade kordamist lubada ei saanud. Varakult selgeks tehtud sihtmärgid lubasid klubi juhtkonnal oma tööd teha ja Bernardo Silva, Edersoni, Kyle Walkeri, Danilo ja Benjamin Mendy mängijaõigustele kulutati üle 200 miljoni euro. Tagasiteed ei ole, City peab kodus võitma ja Euroopas konkurentsivõimeline olema.

Kuue kilomeetri kaugusel Old Traffordil on Jose Mourinho samal ajal veelgi suurema projekti käsile võtnud, tunnistades, et Unitedil läheb veel kaks aastat, enne, kui maailma parimatega konkureerida suudetakse. Mitmes mõttes ollakse vana rivaali Guardiolaga sarnases olukorras, aga portugallase esimene hooaeg tõi kolm trofeed ja väikese vaherahu David Moyesi ja Louis van Gaali poolt hävitatud Unitedi poolehoidjate hinge.

Uuel hooajal näeme igal juhul ka uut Unitedit - võitmise harjumuse toonud Zlatan Ibrahimovic hetkeseisuga enam punast särki ei kanna, ilmselt suurima võidu sai Mourinho aga Wayne Rooney lahkumisega. Ennast kahtlemata klubi ajalukku kirjutanud Rooney oli viimastel aastatel rohkem koormaks, korjates palgatšekke, mis väljakul antava panusega vastavuses ei olnud, aga viisakas Evertoni naasmine oli kõigile osapooltele parim variant.

Liverpooli sinisest meeskonnast vastu hangitud Romelu Lukaku peaks lahendama nii mõnegi mulluse viigimängu, Nemanja Matic ja Victor Lindelöf aga pakkuma lisa kaitsele, mis mullu niigi liiga parimate hulka kuulus. Paljud usuvad, et City ja United pakuvad tänavu tulevärgi, mida Guardiola ja Mourinho taaskohtumine juba mullu lubas.

Mis saab Londonist?

Manchesteri klubide kõrval tulevad peamised tiitlinõudlejad Londonist, kuid hooaja eel on raske isegi ennustada, kas kõige kõrgemale võiks kerkida valitsev meister Chelsea, segavate teguriteta Arsenal või orgaaniliselt kasvav Tottenham.

Conte revolutsiooniline kolmemeheline kaitseliin näikse olevat lahti hammustatud, mida tõestasid eelmise hooaja lõpus briljantsete võitudega United ja Arsenal. Itaallast ei tasu maha kanda ja taktikalise painduvuse poolest absoluutsesse tippu kuuluva treenerina leiab ta kindlasti midagi uut, millega rivaale lüüa, aga hooaja eel on Chelsea kohal rohkem küsimusi kui vastuseid.

Terve suve Chelsea juhtkonnaga justkui maid jaganud treener jäi ilma Romelu Lukakust ja Danilost, kes liitusid Manchesteri klubidega. Londoni sinine meeskond sai mullu nautida koduliigale keskendumist, kuid Roman Abramovitš nõuab kahtlemata tulemust ka Meistrite liigas ja Conte koosseis on  nüüdseks õige õhukeseks viilitud.

Uue hooaja eelõhtul ootab endiselt lahendamist ka Diego Costa probleem. Mullu 20 väravaga Chelsea tiitlini aidanud ründaja sai Contelt ehk veidi ennatlikult juunis sõnumi, et teda enam ei vajata ja nüüdseks 60 päeva Brasiilias pidutsenud ning üksi "treeninud" Costa on läbirääkimistes haaranud köie jämedama otsa.

Tema soov on Atletico, Atletico ei saa aga enne jaanuarit meest kasutada ega kavatse Chelseale märkimisväärset summat loovutada. Kui Conte ei oleks nõnda kindlameelne, võiks arvata, et Costat võib veel Chelsea särgis näha, aga hetkel on olukord lahenduseta ja Conte peab lootma, et Inglismaale tulnud Alvaro Morata või aasta kohaneda saanud Michy Batshuayi täidab hispaanlase saapad.

Põhjapoolne vastasseis

Kui tunamullu lõikas Leicester ja mullu Chelsea kasu Euroopas mitte mängimisest, siis tänavu on sellele privileegile kõige lähemal üle 20 aasta esimest korda Meistrite liigata jäänud Arsenal. Arsene Wengeri hoolealused peavad mängima Euroopa liigat, kuid prantslasel on kasutada sügav koosseis ja ilmselt näeb ta Euroopa teises klubisarjas pigem võimalust noortele tuleristseid anda.

Teiste jaoks tähendab see, et Arsenal paneb kõik trumbid koduliigale. Küllaltki valutult on möödunud ka suvi, Wenger pikendas taas lepingut ja Alexis Sanchezi ning Mesut Öziliga minnakse viimasele lepinguaastale ilmselt vastu riskiga nad vabaagendina kaotada. Alexandre Lacazette'i lisandumine peaks Sanchezi koormat kergendama ja üleminek 3-4-3 formatsioonile avas poolkaitses Granit Xhaka võimed. Arsenal ei ole aastaid olnud nii heas seisus kui tänavu.

Teisel pool vihavaenu on Tottenham olnud üks suve vaiksemaid tegutsejaid, hullumeelne üleminekuturg ja klubi direktor Daniel Levy ostja rollis ei ole kunagi kokku sobinud. Tottenham on kahe viimase hooajaga kogunud rohkem punkte kui keegi teine, kuid ei näi rivaalide tugevnedes tiitlile sugugi lähemal olevat.

Nende kahjuks räägib ka ajutine kolimine Wembleyle, kus varasemalt eurosarjades mängitud - tulemused on olnud kõike muud kui rahuldavad ja võrreldes White Hart Lane'iga suurem areen nõuab Mauricio Pochettinolt mänguplaani korrigeerimist. Kuigi Juventus seal sõprusmängus äsja alistati, minnakse hooajale sisuliselt vastu 38 võõrsilmänguga.

Küsimused teistele

Kahe Manchesteri ja kolme Londoni meeskonna kõrval on suurimad kohanõudlejad Liverpool ja Everton, kuid esimene vajab neljandast kohast kõrgema sihi seadmiseks veel vähemalt ühte õnnestumist üleminekuturul - näiteks Southamptoni keskkaitsjat Virgil van Dijki - ja teine aega, sest sel suvel komplekteeritud meeskonna uus selgroog on talendikas, kuid noor ja vajab enda tõestamiseks aega.

Jürgen Klopp on Liverpooli punasel poolel täiendanud meeskonda Mo Salahiga, kes peaks olema suureks abiks ründefaasis ja vabastama Philippe Coutinho poolkaitsesse, kuid tiitli jaoks tunduvad nemadki õhukesed, eriti olukorras, kus tuleb Meistrite liiga ja koduste meistrivõistluste vahel laveerida. Ragnar Klavani osalus pakub eestlastele kaasaelamisrõõmu, aga on raske näha eestlastele ajaloolist triumfi.

Kahe hooaja tagune meister Leicester sai Cityst Kelechi Iheanacho näol väärt ründejõudu ja näib, et eelmisel suvel kõigi maailma tippklubide radaril olnud Riyad Mahrez võib siiski jääda. Kui suudetakse stardipakkudelt probleemideta minema saada, võivad nad taas kaarte segada. Craig Shakespeare'i käe all mängiti kevadel sümpaatselt, aga päris tippu naasmist ei julge keegi loota.

Oma võimalust ootab ka Southampton, kahe hooaja vahel on väärt täiendusi teinud Bournemouth ja West Ham. Mitmed teisedki on valmis suuri üllatama. Premier League'i 25. hooaeg lubab kõike, mida jalgpallifänn loota võiks.

Viis pidepunkti:

  • Tottenham mängib 2017/18 hooajal kodumängud Inglismaa jalgpallipühamul Wembleyl, mis mahutab 90 000 inimest ja on viis meetrit pikem ja kaks meetrit laiem kui senine koduareen White Hart Lane, mis mahutas veidi üle 36 000 inimese. 19. sajandist Tottenhami mänge võõrustanud Lane lammutatakse ja samale kohale kerkib uus 61 000 istekohaga staadion.
  • Kahe hooaja vahel vahetasid peatreenerit kolm klubi: Watford asendas itaallase Walter Mazzarri portugallase Marco Silvaga, Southampton Claude Pueli Mauricio Pellegrinoga ja Crystal Palace Sam Allardyce'i Frank de Boeriga.
  • Esiliigast kerkisid tagasi Rafael Benitez ja Newcastle, mis tähendab, et Meistrite liigas võidutsenud peatreenereid on seltskonnas kolm - Pep Guardiola ja Jose Mourinho on klubijalgpalli suurima trofee võitnud kahel, Benitez ühel korral. Teised uustulnukad Brighton & Hove ning Huddersfield naasevad tippseltskonda vastavalt pärast 1983. ja 1972. aastat.
  • Inglismaa kõrgliigatiitlit kaitsesid viimati Sir Alex Ferguson ja Manchester United 2009. aasta kevadel. Pärast seda on võitjad olnud Chelsea-United-City-United-City-Chelsea-Leicester-Chelsea.
  • Maailma kõige kallimate kaitsjate esikümnes on Manchester City esindatud viie mängijaga positsioonidel 1, 2, 4, 8 ja 9. Kokku on Pep Guardiola kahe suvega kulutanud ligi 350 miljonit, teenides müükidest tagasi vaid 30 miljonit eurot. Üleminekutele kulutas esimese treenerina miljardi aga Jose Mourinho, kellel kulus selleks 17 aastat.

Hooaja avavoor:

11.08. kell 21.45 Arsenal - Leicester City
12.08. kell 14.30 Watford - Liverpool 
12.08. kell 17.00 Chelsea - Burnley
12.08. kell 17.00 Crystal Palace - Huddersfield
12.08. kell 17.00 Everton - Stoke
12.08. kell 17.00 Southampton - Swansea
12.08. kell 17.00 West Bromwich - Bournemouth
12.08. kell 19.30 Brighton & Hove - Manchester City
13.08. kell 15.30 Newcastle - Tottenham
13.08. kell 18.00 Manchester United - West Ham

Meeskonnad:

Arsenal

Peatreener: Arsene Wenger
Eelmisel hooajal: 5. koht
Üleminekud:

Sisse: Alexandre Lacazette (Lyon), Sead Kolasinac (Schalke). 
Välja: Wojciech Szczesny (Juventus), Chris Willock (Benfica), Takuma Asano (Stuttgart, laen), Emiliano Martinez (Getafe, laen).

Bournemouth 

Peatreener: Eddie Howe
Eelmisel hooajal: 9. koht
Üleminekud:

Sisse: Nathan Ake (Chelsea), Jermain Defoe (Sunderland), Asmir Begovic (Chelsea).
Välja: Lewis Grabban (Sunderland, laen), Harry Cornick (Luton Town).

Brighton & Hove

Peatreener: Chris Hughton
Eelmisel hooajal: 2. koht (Championship)
Üleminekud:

Sisse: Davy Propper (PSV), Mathew Ryan (Valencia), Pascal Gross (Ingolstadt), Markus Suttner (Ingolstadt), Josh Kerr (Celtic), Izzy Brown (Chelsea, laen).
Välja: Christian Walton (Wigan, laen), Elvis Manu (Genclerbirligi).

Burnley

Peatreener: Sean Dyche
Eelmisel hooajal: 16. koht
Üleminekud:

Sisse: Jonathan Walters (Stoke), Jack Cork (Swansea), Phil Bardsley (Stoke).
Välja: Michael Keane (Everton), Jon Flanagan (Liverpool, laen lõppes), Joey Barton, Paul Robinson.

Chelsea

Peatreener: Antonio Conte
Eelmisel hooajal: 1. koht
Üleminekud:

Sisse: Alvaro Morata (Real Madrid), Tiemoue Bakayoko (Monaco), Antonio Rüdiger (Roma), Willy Caballero.
Välja: Juan Cuadrado (Juventus), Nemanja Matic (Manchester United), Dominic Solanke (Liverpool), Asmir Begovic (Bournemouth), Christian Atsu (Newcastle), Bertrand Traore (Lyon), Nathan Ake (Bournemouth), Marco van Ginkel (PSV, laen), Ruben Loftus-Cheek (Crystal Palace, laen), Nathaniel Chalobah (Watford), Kurt Zouma (Stoke, laen).

Crystal Palace

Peatreener: Frank de Boer
Eelmisel hooajal: 14. koht
Üleminekud:

Sisse: Jairo Riedewald (Ajax), Ruben Loftus-Cheek (Chelsea, laen).
Välja: Steve Mandanda (Marseille).

Everton

Peatreener: Ronald Koeman
Eelmisel hooajal: 7. koht
Üleminekud:

Sisse: Wayne Rooney (Manchester United), Jordan Pickford (Sunderland), Michael Keane (Burnley), Davy Klaassen (Ajax), Sandro Ramirez (Malaga), Cuco Martina.
Välja: Tom Cleverley (Watford), Gerard Deulofeu (Barcelona), Romelu Lukaku (Manchester United), Aiden McGeady (Sunderland). 

Huddersfield

Peatreener: David Wagner
Eelmisel hooajal: 5. koht (Championship)
Üleminekud:

Sisse: Laurent Depoitre (Porto), Aaron Mooy (Manchester City), Kasey Palmer (Chelsea, laen), Steve Mounie (Montpellier).
Välja: Jordy Hiwula (Fleetwood Town, laen).

Leicester City

Peatreener: Craig Shakespeare
Eelmisel hooajal: 12. koht
Üleminekud:

Sisse: Kelechi Iheanacho (Manchester City), Vicente Iborra (Sevilla), Eldin Jakupovic (Hull), Harry Maguire (Hull).
Välja: Ron-Robert Zieler (Stuttgart), Bartosz Kapustka (Freiburg, laen).

Liverpool

Peatreener: Jürgen Klopp
Eelmisel hooajal: 4. koht
Üleminekud:

Sisse: Mo Salah (Roma), Dominic Solanke (Chelsea), Andrew Robertson (Hull).
Välja: Lucas Leiva (Lazio), Andre Wisdom (Derby County).

Manchester City 

Peatreener: Pep Guardiola
Eelmisel hooajal: 3. koht
Üleminekud:

Sisse: Bernardo Silva (Monaco), Ederson (Benfica), Kyle Walker (Tottenham), Danilo (Real Madrid), Benjamin Mendy (Monaco).
Välja: Kelechi Iheanacho (Leicester), Aleksandar Kolarov (Roma), Joe Hart (West Ham, laen), Fernando (Galatasaray), Nolito (Sevilla), Pablo Zabaleta (West Ham), Gael Clichy, Jesus Navas, Bacary Sagna, Willy Caballero.

Manchester United

Peatreener: Jose Mourinho
Eelmisel hooajal: 6. koht
Üleminekud:

Sisse: Romelu Lukaku (Everton), Nemanja Matic (Chelsea), Victor Lindelöf (Benfica).
Välja: Wayne Rooney (Everton), Adnan Januzaj (Real Sociedad), Cameron Borthwick-Jackson (Leeds, laen).

Newcastle

Peatreener: Rafael Benitez
Eelmisel hooajal: 1. koht (Championship)
Üleminekud:

Sisse: Christian Atsu (Chelsea), Javier Manquillo (Atletico), Stefan O'Connor (Arsenal), Mikel Merino (Dortmund, laen).
Välja: Florian Thauvin (Marseille), Vurnon Anita (Leeds), Lewis Gibson (Everton), Matz Sels (Anderlecht, laen).

Southampton

Peatreener: Mauricio Pellegrino
Eelmisel hooajal: 8. koht
Üleminekud:

Sisse: Mario Lemina (Juventus), Jan Bednarek (Poznani Lech).
Välja: Jay Rodriguez (West Brom), Cuco Martina, Martin Caceres.

Stoke

Peatreener: Mark Hughes
Eelmisel hooajal: 13. koht
Üleminekud:

Sisse: Darren Fletcher (West Brom), Kurt Zouma (Chelsea, laen), Eric Maxim Choupo-Moting (Schalke).
Välja: Jonathan Walters (Burnley), Marko Arnautovic (West Ham), Phil Bardsley (Burnley), Shay Given.

Swansea

Peatreener: Paul Clement
Eelmisel hooajal: 15. koht
Üleminekud:

Sisse: Roque Mesa (Las Palmas), Tammy Abraham (Chelsea, laen), Erwin Mulder (Heereveen).
Välja: Bafetimbi Gomis (Galatasaray), Borja Baston (Malaga, laen), Jordi Amat (Real Betis, laen), Jack Cork (Burnley).

Tottenham

Peatreener: Mauricio Pochettino
Eelmisel hooajal: 2. koht
Üleminekud:

Sisse: -
Välja: Kyle Walker (Manchester City), Federico Fazio (Roma), Clinton N'Jie (Marseille).

Watford

Peatreener: Marco Silva
Eelmisel hooajal: 17. koht
Üleminekud:

Sisse: Tom Cleverley (Everton), Nathaniel Chalobah (Chelsea).
Välja: Mario Suarez (Guizhou), Steven Berghuis (Feyenoord).

West Bromwich

Peatreener: Toni Pulis
Eelmisel hooajal: 10. koht
Üleminekud:

Sisse: Jay Rodriguez (Southampton).
Välja: Darren Fletcher (Stoke), Sebastien Pocognoli (Standard Liege).

West Ham

Peatreener: Slaven Bilic
Eelmisel hooajal: 11. koht
Üleminekud:

Sisse: Javier Hernandez (Leverkusen), Marko Arnautovic (Stoke), Pablo Zabaleta (Manchester City), Joe Hart (Manchester City, laen).
Välja: Havard Nordtveit (Hoffenheim), Enner Valencia (Tigres), Alvaro Arbeloa, Reece Oxford (Mönchengladbach, laen).

Üleminekud on sisestatud 8. augusti 2017 seisuga. Märgitud on vaid olulisemad liikumised.

Eelvaate autori ennustus:

1. Manchester City
2. Arsenal
3. Manchester United
4. Chelsea
5. Everton
6. Tottenham
7. Liverpool
8. West Ham
9. Leicester
10. Southampton
11. Bournemouth
12. Stoke
13. Swansea
14. Newcastle
15. West Bromwich
16. Crystal Palace
17. Watford
18. Burnley
19. Huddersfield
20. Brighton & Hove

SEOTUD LOOD
Kommentaarid

GK   •  
Miks peaks Liverpool tiitli võitmiseks tooma juurde Diki ? Kui neil on 4 keskkaitsjat :)
Starter   •  
Teades Liverpooli vigastusi, siis oktoobriks on 3 neist keskkaitsjatest vigastatud. Kui tahta võita nii Meistrite liigat kui Inglise kõrgliigat, siis on paratamatult vaja suuremat meeskonda ning Liverpooli kaitses võiks kvaliteeti rohkem olla kui praegu. Eelmine hooaeg lasti liiga palju väravaid endale lüüa ja sinna see tiitel läks ka.
Bfafa   •  
Liverpool võidab CLi? Mis huumorinurk see veel on? Kui Coutinho ja/või Can müüakse, siis vaadaku, et top 6 sekkagi jõuavad.
To Bfafa   •  
Coutinho ei lahku kuhugi! Aga....ühte keskkaitsjat on hädasti tarvis, kogu austuse juures Raku vastu, siis mees on ikka paar korraliku kala sisse lasknud, nii eelmine hooaeg kui ka siin ühes hiljutises mängus.
Pavfka   •  
Ei saa aru sellisest tabeli ennustusest, tundub, et tegu on Manchesteri linna klubide pooldaja arvamusega :)

Esiteks, Liverpool on teenimatult taha poole ennustatud, kuigi ründeliini on korralikult tugevdatud (Salah & Solanke, kes on pre-seasonis hästi esinenud), siis kaitse on suures osas samaks jäänud, seega pakun Poolile hooaja lõpus kohta esikolmikus.
Miks pakutakse Evertoni Poolist kõrgemale kohale? Täiesti arusaamatu... müüdi ju oma suurim väravakütt maha ja asemele toodi vananev Rooney, kes küll suure tõenäosusega skoorib korralikult Evertoni eest aga kas ka piisavalt et oma tiimi euroopa karikaid mängima viia??
Siis räägiti veel Arsenalist et CL-i ei mängi ja seega nagu rohkem puhkust ja vabaaega... aga mängitakse ju EL-i mis ajagraafiku poolest on märksa ebamugavamal ajal (neljapäeviti) ja taastumiseks aega veel vähem kui võistkondadel kes mängivad CL-i... miks siis pakutakse Arsenali, kes mängib suures osas sama satsiga nagu eelmine hooaeg, kõrget teist kohta??
Isiklikult arvan et kõige suurem potentsiaal liigat võita on cityl ja teda võivad ohustada Pool, Manu, ja Chle, teised sellesse mängu see hooaeg ei küündi, suure tõenäosusega suurim langeja see hooaeg on Spurs...
huumor   •  
Liverpool lõpetab seitsmendanda, tagapool isegi Evertoni... okey siis :D

Sisene
Enne kommentaari avaldamist tutvu Soccernet.ee kommentaaride hea tavaga.
Kristjan Jaak Kangur | 20 minutit näopeksu ja talutav kaotus Soomele – Eesti jalgpalli väärikuse uued mõõdupuud?
KUIDAS EDASI?
MÄNGIJATE MÕTTED
NAISTE JALGPALL
NAABRITE DUELL
HOOAJA EELVAADE
Saku astub hooajale vastu nii Rogicilt kui ka Arbeiterilt korjatud nippidega
JALKAJUTTE
UUE HOOAJA OOTUSES
Ajaloolise hooaja järel treeneritetiimi välja vahetanud Tammeka sihib taas medalit.
RISTNURK
 
Jalgpalluritel on ikka süda sees
TOREDAD VIDEOD
Jalgpalluritel on ikka süda sees (0)
 
Oeh, mis siin toimub?!
JALGPALLIMOOD
Oeh, mis siin toimub?! (0)
 
Võistkond
M
V
V
K
VV
P
1.
Tallinna FCI Levadia
3
3
0
0
14:0
9
2.
Paide Linnameeskond
3
3
0
0
8:2
9
3.
Nõmme Kalju FC
3
2
1
0
9:0
7
4.
Tartu JK Tammeka
3
2
1
0
7:1
7
5.
Tallinna FC Flora
3
1
1
1
5:4
4
6.
Pärnu JK Vaprus
3
1
0
2
3:6
3
7.
JK Tallinna Kalev
3
0
2
1
3:5
2
8.
FC Nõmme United
3
0
1
2
1:5
1
9.
FC Kuressaare
3
0
0
3
2:15
0
10.
JK Narva Trans
3
0
0
3
0:14
0
SOCCERNET TV
VIIMASED PILDIGALERIID