Matši lõpus ära saadetud Pijpers: vabandan, kui "f*ck off, kolm minutit?" on tõesti halb, aga kohtunikel peaks olema paksem nahk (8)

Flora ja Tuleviku reedeõhtune liigamäng oli igas mõttes dramaatiline, sest lisaks platsil toimunud üllatustele saadeti Flora juhendaja Arno Pijpers tema enda jaoks täiesti tühise asja pärast vahetult mängu lõpu eel pingilt minema.

Pijpersil tekkis 2:2 viigiseisul neljanda kohtuniku Karl Koppeliga sõnavahetus, misjärel matši peakohtunik Kristo Tohver hollandlase riietusruumi saatis. "Kuna tänapäeval on kõike kuulda, mida nad omavahel räägivad, siis selle peale, kui ta ütles, et on kolm minutit üleaega, ütlesin mina: "F*ck off, kolm lisaminutit ei ole piisav!", mille peale ütles tema "ahh", mille peale ütlesin ka mina: "Ahh, f*ck off, see ei ole okei!", mille peale ütles ta mulle: "F*ck off!"," kirjeldas Pijpers sündmuseid.

Lõpuks andsid kohtunikud ikkagi viis üleminutit ja Flora võitis esimesel üleminutil löödud väravast 3:2. "Oleksin pidanud ütlema ka, et ta oleks rohkem ekstravertne, sest kui näiteks Hispaanias selle peale saadetakse sind minema, siis saadetaks seal iga treener igas mängus ära," jätkas treener.

"Ma vabandan, kui "f*ck off, kolm minutit?" on tõesti halb, kuid minu arust peaks kohtunikel olema natuke paksem nahk. Sest okei, näiteks ma olen Hollandist ja kui sa seal sedasi ütled, siis elu läheb lihtsalt edasi ja ei juhtu midagi. Kui nende kohtunike jaoks on see liiga palju, siis okei."

Kaitses ei saa selliseid vigu teha

Pijpers mängust endast, mis läbi raskuste võideti: "Alustasime järjest mitme väga hea võimalusega, aga ei skoorinud ja see ei olekski nii oluline, sest seda võib tulla ette, kuid pärast seda tegime kaks saatuslikku viga kaitses. Teame, et iga vastase vastu, aga eriti praeguse mängustiiliga Viljandi vastu saab nii olema väga keeruline. Seega ise ei löönud ja lasime kaks rumalat väravat endale. Väga rumalat. Isegi halba, sest need olid väga kehvad olukorrad.

Poolajal ütlesime, et tuleb mängida oma mängu ja on väga tähtis rahulikuks jääda. Ütlesin, et meil on 3x15 minutit, proovime iga 15 minuti jooksul korra skoorida. Tegime seda esimese 10 minuti järel ja siis hakkasin juba mängijatele hüüdma, et jääge rahulikuks, praegu on 10 minutit mängitud ja kui nii jätkame, on kõik okei.

Aga vaikselt oli näha, et mängijad hakkasid tundma, et me kaotame punkte, kuigi seda poleks vaja olnud tajuda, sest olime alles oma plaani alguses. Siis pidime nii palju survestama, et lõpuks skooriksime. Selliseid mänge juhtub ikka meistrivõistlustel. Levadia kaotas ju ka võõrsil Viljandile punkte. Minu jaoks ja ka üldse ei peaks see olema katastroof, kui me kaotame punkte, sest on võimatu võita kõiki ühe võistluse jooksul."

Kas Brent Lepistu alustamine keskkaitses oli viga? "See ei olnud viga selles mõttes, et me olime treeninud kogu eelmise nädala sedasi, eelmisel nädalavahetusel ta mängis seal ja trennis sai ka väga korralikult hakkama. Aga on selge, et kui sa keset hooaega pead sellise muutuse tegema, siis see on väga keeruline.

Arutasime seda ka mängijatega, et see ei ole viis, kuidas me hooaega jätkame - et tema mängib nüüd seal - kuid me võtame selle eksperimendi, et meil on vasak- ja paremjalgsed keskkaitsjad, sest see võib väga väärtuslik olla söödumängule. See oli selle asja idee ja taust. Aga tõesti sa ei saa selliseid vigu kaitses teha - see pole okei. Ja selle nurga alt saab öelda, et see oli viga," vastas treener.

Olukorra mõistmist kinnitas ka Pijpersi käik veel esimesel poolajal, kui ta vahetas keskpoolkaitsest German Šleini välja, liigutas Lepistu tema kohale, Märten Kuuse keskkaitsesse Lepistu kohale ja tõi Gert Kamsi paremkaitsesse.

"See oli veidi veider olukord Germani jaoks, sest ta pidi välja tulema, aga mul oli Gert Kams pingil ja ta on mängija, kes suudab lisakäigu juurde anda, ka rünnakul. Ja läks tõesti mäng paremaks, kui Lepistu keskväljale läks," lisas Pijpers.