Milline võrrand aitab Barcelona veerandfinaali? Kas selline üldse eksisteerib? (8)

Meistrite liiga kaheksandikfinaali korduskohtumises ootab Barcelonat ees kaelamurdev ülesanne: edasipääsuks on vaja tulla Paris Saint-Germaini vastu välja 0:4 kaotusseisust.

Ükski meeskond ei ole Meistrite liiga ajaloos tulnud välja neljaväravalisest kaotusseisust. Kas Barcelona murrab selle needuse ja pääseb kümnendat aastat järjest veerandfinaali? Võimalused selleks on olemas, aga need on väikesed. Kataloonia klubi peatreener Luis Enrique näeb šanssi.

"Kui mõni meeskond suudab meie võrku lüüa neli väravat, siis meie suudame vastata kuuega. Esimese mängu tulemus oli selge, aga see on play-off ring ning mängitud on sellest kõigest pool. Juhtuda võib veel palju asju," sõnas 46-aastane Barcelona loots.

PSG on kõikide sarjade peale kokku suutnud kaotust vältida viimases 16 mängus, millest võidetud on koguni 14. Meeskonna staarründaja Edinson Cavani sõnul peavad nad unustama neljaväravalise edu ja keskenduma täielikult uuele mängule.

"Pariisis näitasime suurepärast kontsentratsiooni esimesest minutist kuni lõpuvileni välja. Seda sa vajad, et alistada Barcelona sugune meeskond. Nüüd on see möödas ning me peame keskenduma eesootavale matšile," ütles koduliiga parim väravakütt.

Tänaõhtune teine lahing toimub Saksamaal, kus Dortmundi Borussia võõrustab Lissaboni Benficat. Ka nemad peavad edasipääsuks tulema välja kaotusseisust. Dortmund raiskas avamängus mitmeid häid võimalusi, sealhulgas eksis 11 meetri karistuslöögil Pierre-Emerick Aubameyang ning vastu tuli võtta 0:1 kaotus.

Bundesligas on mängijad sihiku paika saanud. Viimases kolmes mängus on vastaste väravavõrk üles leitud 12 korral (võidud 3:0, 3:0 ja 6:2). Nendest neli väravat on löönud just Aubameyang. "Me oleme valmis edenema järgmisesse ringi. Tunneme, et meeskonnavaim on tugev ja oleme võimelised lööma palju väravaid, ütles Dortmundi peatreener Thomas Tuchel.

Soccernet.ee teeb mängudest tekstipõhise LIVE-ülekande, mis algab orienteeruvalt 21.40.