Mis kriis? Motiveeritud Trans ei andnud Tulevikule võimalustki (0)

Narva Trans maitses üle kahe kuu ja kuue mängu taas võidurõõmu, kui Viljandi Tulevik koduplatsil 4:1 alistati.

Transi jaoks on käimasolev nädal olnud üle keskmise värvikas - senine peatreener Adjam Kuzjajev teatas, et lahkub omal initsiatiivil, kadus, ilmus uuesti välja ja sai reedel ametlikult oma tahtmise. Vahetult enne mängu teatas Trans juba uue juhendaja, türklase Cenk Özcani palkamisest.

Mängijad näitasid aga kurva kaotusteseeria lõpetamiseks uut hingamist. Tänaseks valmistas meeskonna ette legendaarsetest Oleg Kurotškinist ja Maksim Gruznovist ning Elevandiluuranniku mehest Iriest koosnev treenerite trio, kes tabas märki. Trans haaras kohe ohjad ja ei andnud Tulevikule suurt võimalust, surudes sisuliselt terve mängu.

Esimese veerandtunniga juhtisid piirilinlased juba 2:0, Dmitri Barkov sai kohe kirja värava ja resultatiivse söödu. Momente oli veel teise värava autoril Eduard Golovljovil ja Viktor Plotnikovil, kuid löögid kippusid napilt mööda vihisema. Teise poolaja alguses sai Plotnikov sihiku paika ja tegi seisuks 3:0, siis sahistas esimest korda sel hooajal võrku Artjom Škinjov.

Tulevik teenis küll nii esimesel kui teisel poolajal mitmeid standardolukordi, kuid vahest ohtlikumadki oldi poolkiiretest vasturünnakutest. Artur Kotenko tegemised piirdusid suuresti väljatulekutega, et üle kaitseliini tulnud pikki palle klaarida, märkimisväärset tõrjetööd vanameister tegema ei pidanud. Penalti puhul arvas Kotenko küll nurga ära, kuid löök oli tugev ja täpne.

Transi jaoks oli tegu ka hea hetkega võidulainele naasmiseks, sest kahtlemata loodetakse sama ka järgmisest kolmest kohtumisest, kus vastasteks Tallinna Kalev, FC Kuressaare ja Pärnu Vaprus. Tulevik aga saab nüüd naasta toetavate koduseinte vahele, kuhu esmalt sõidab külla Paide Linnameeskond ja siis Nõmme Kalju.

Mängu parim - Viktor Plotnikov

Plotnikovi sisemine põlemine ärgitas kogu meeskonda edasi. Kuigi 29-aastane mees on niigi löögihimuline, proovis ta nüüd igal võimalusel ja sai teise poolaja alguses ka sihiku paika, virutades kena kuuli posti äärde. Rumal kollane kaart jättis pleki, aga üldiselt näitas Plotnikov kaaslastele eeskuju.