Monaco lasi Balotellil vahet suurendada (0)

Prantsusmaa kõrgliiga 18. voorus sai tabeli esiotsa meeskondade lahingus Monaco 1:3 kaotuse Lyonilt, mistõttu suurendas liider Nice tänu Mario Balotellile vahet jälitajatega.

Tabeli teine Monaco võõrustas vooru viimases lahingus pühapäeva õhtul Lyoni ning selles kujunes väärt lahing. Rachid Ghezzal viis Mathieu Valbuena söödust külalised 29. minutil juhtima. Kümme minutit hiljem jäi Monaco vähemusse ja see nende elu kergemaks ei teinud.

56. minutil oli liiga ühel ohtlikuimal ründajal Alexandre Lacazette'il võimalus penaltipunktilt Lyoni edu suurendada, kuid mees ei suutnud palli võrku saata. Vähem kui kümme minutit hiljem lõi Valbuena ise teise, kuid 75. minutil vähendasid võõrustajad kaotusseisu taas minimaalseks.

Kümne mehega vastasest isegi rohkem palli vallanud Monaco otsis aktiivselt ka viigiväravat, kuid seda ei leitud ja nii kallutas mängu enda kasuks 87. minutil hoopis Lyon, kui Lacazette oma hooaja 12. tabamusega võrgu sahisema pani.

Punkte kaotas ka tabeli kolmas meeskond PSG, kes vandus võõrsil 1:2 alla Guingampile. Nii oli esikolmikust ainus võidukas meeskond tabeliliider Nice, kes Mario Balotelli kahest väravast Dijoni üle 2:1 võidu võttis. See aitas Nice'il vahet Monacoga suurendada neljale ja PSG-ga seitsmele punktile.

Angers - Nantes 0:2 (0:1)