Moskva Lokomotiv kinkis 43-aastasele legendile lahkumismängu (0)

Moskva Lokomotivi legend Dmitri Loskov käis ligi viis aastat pärast viimast ametlikku jalgpallimängu veel ühe korra Venemaa kõrgliigas platsil.

Nüüdseks Lokomotivi rekordilised 420 korda esindanud Loskov lõpetas karjääri 2013. aastal ning mehe viimane mäng toimus Venemaa karikasarjas 2012. aasta septembris. Suvel naasis ta klubisse abitreenerina ning veebruaris registreeriti ta ka mängijana meeskonda, et saada kodufännide ees hüvastijätumäng.

Hetkel kindlalt tabeli keskpaigas olev Lokomotiv kohtus eile hooaja eelviimases kodumängus FK Orenburgiga. Mängu esimesed 13 minutit tegi kaasa ka 43-aastane Loskov, kes sarnaselt kahele eelnevale klubis veedetud perioodile kandis seljas särki numbriga 10.

Fännid hüüdsid kogu Loskovi mängus oldud aja tema nime ning kui ta endise Levadia mängumehe Anton Mirantšuki venna Aleksei vastu välja vahetati, ulatas Loskov enda särgi küljejoone taga oma pojale. Lokomotiv võitis mängu lõpuks 4:0.

Loskovist sai esimene mängja, kes on kaasa teinud 20 erineval Venemaa kõrgliiga hooajal. "Minu unistus täitus. Ma olin närvis, kuna ma polnud mänginud niivõrd kaua aega," lausus Loskov. "Ma tahan tänada klubi presidenti, kõiki fänne toetuse eest ja võimalust lõpetada oma karjäär ühe viimase mänguga. Nüüd ma saan kiputada putsad varna ja jätta need lastele."

Lokomotiviga kaks korda Venemaa meistriks tulnud Loskov esindas 25 kohtumises Venemaa koondist ning lõi 2004. aastal Krasnodaris värava ka Eestile.