Nädala tipud: kangelane, paarisrakend ja kuldne jalg (0)

Kevadel alanud hooajad on jõudnud lõpusirgele ja eestlased on lisaks koduliigale teinud suuri tegusid ka mujal.

Nädala kangelane - FC Flora

Eesti sai endale uue jalgpallimeistri, kui Infonetilt võttis järje üle Flora. 2:0 võit Tartu Tammeka üle ja kõik on selge juba voor enne hooaja lõppu. Nädalavahetusel saab Flora veelkord tõestada, et ollakse tänavuse hooaja parim meeskond, kui võõrsil minnakse vastamisi teiseks jäänud Levadiaga.

Flora tiitli nurgakivid - suurim skoorija Rauno Sappinen ning väravavaht Mait Toom. Foto: Brit Maria Tael

Nädala paarisrakend - Kalev ja Maardu mängivad pühapäeval finaali

Tallinna Kalev on Esiliigas järjest võitnud üheksa mängu, Maardu Linnameeskond kuus. Pühapäeval saab emb-kumb (või mõlemad) seeria(d) läbi ning selgub meeskond, kes tõuseb otse Premium liigasse. Soccernet.ee kannab Esiliiga finaali üle otsepildis!

Kalevi mehed pidid sel nädalal mängima jäisel ja lumisel platsil. Foto: Jana Pipar / EJL

Nädala paharett - Irfan Ametov

"14. oktoobril toimunud Sillamäe Kalevi ja Tartu Tammeka vahelise kohtumise järel sisenes kohtunike riietusruumi Irfan Ametov, kes käitus agressiivselt ja kes alguses keeldus sealt lahkumast. Olukord peagi rahunes. Klubi ja Ametov esitasid omalt poolt vabanduse," kirjeldas EJL-i infojuht Mihkel Uiboleht põhjust, miks sai Ametov ühemängulise juhendamiskeelu. Meeskond tundis temast puudust ja laupäeval jäädi Paidele 1:3 alla.

Irfan Ametov on Sillamäel ametis olnud viimased paar kuud. Foto: Brit Maria Tael

Nädala vahetuspõhimees - Ragnar Klavan

Jürgen Klopp jättis Klavani esiti taas pingile, aga kuivõrd Dejan Lovren sai soojendusel vigastada, siis pidi Klavan sisuliselt viimasel minutil siiski platsile jooksma. Tasuks Huddersfieldi vastu 3:0 võit, taga null ja kiitus Klopilt. "Esimesel poolajal oli ta veidi raskustes, aga teisel poolajal oli ta väga hea," ütles Liverpooli treener.

Nädala kuldne jalg - Ats Purje

Ats Purje koduklubi KuPS võitles Soome meistriliigas teise koha nimel ning Purje otsustas hooaja viimases voorus meeskonda tassida. Värav ning resultatiivne sööt Marek Kaljumäe ja Sergei Mošnikovi koduklubi PS Kemi Kingsi vastu ning hõbemedalid on KuPS-i omad. Viimases voorus kindlustas koha Euroopa liigas ka Henri Anieri koduklubi Lahti.

Ats Purje on Soomes kuum nimi. Foto: KuPS-i Twitter