Naised alustasid MM-valikturniiri eelringi väga valusa kaotusega (0)

Getriin Strigin mängiti üle neljal korral. Foto: Jana Pipar

Eesti naiste A-koondis pidas täna Gruusias oma esimese MM-valikturniiri eelringi kohtumise, kui jäi kindlalt 0:4 alla Lätile.

Alles hiljuti kohtusid Eesti ja Läti Küprosel peetud sõprusturniiril ja seal lepiti normaalaeg viiki ning Eesti jäi alla penaltitega. Täna alustasid eestlannad kohtumist taas hästi ja olid pigem domineerivamaks pooleks, kuid 37. minutil pääses Anastasija Fjodorova Eesti väravasuul seisnud Getriin Striginiga vastamisi ning viis lätlannad 1:0 juhtima.

See lõi meie naised veidi rivist välja ning 44. minutil lõid lõunanaabrid peaga värava eest juba oma teise. Teisel poolajal lisasid lätlannad veel kaks palli Eesti võrku, võttes üllatavalt suure võidu.

Kahe päeva pärast kohtub Eesti võõrustajamaa Gruusiaga ning eelring lõpetatakse kohtumisega Kasahstani vastu. Kokku osaleb eelringides 16 naiskonda, kes on jaotatud nelja gruppi. Valikturniirile pääsevad iga alagrupi võitja ning parim teise koha võistkond.

Eesti - Läti 0:4 (0:2)
37. Anastasija Fjodorova, 44. Eliza Spruntule, 62. Sandra Voitane, 69. Olga Ševcova

Hoiatus: 70. Pille Raadik

Eesti: Getriin Strigin, Liis Pello (61. Kristina Bannikova), Pille Raadik, Katrin Loo, Signy Aarna (46. Kelly Rosen), Merily Toom, Lisette Tammik (75. Vlada Kubassova), Inna Zlidnis, Kethy Õunpuu, Ketlin Saar, Elizaveta Rutkovskaja.
Varus: Imbi Hoop, Anete Paulus, Vlada Kubassova, Kristina Bannikova, Kelly Rosen, Eneli Vals, Ulrika Tülp.

Läti: Marija Ibragimova, Anna Krumina, Anna Propošina, Eliza Spruntule, Kristine Giržda, Anastasija Rocane, Renate Fedotova (74. Liene Vaciete), Sandra Voitane (82. Viktorija Zaicikova), Olga Ševcova, Anastasija Fjodorova (89. Rebeka Tile), Karlina Miksone.
Varus: Anastasija Cumika, Olga Matisa, Monika Estere Štube, Viktorija Zaicikova, Rebeka Tile, Tatjana Baliceva, Liene Vaciete.