Naiste Talituniir algas: uues kuues Pärnult 11 väravat, millest viis lõi värske peatreener (ka Flora oli võimas) (2)

Kristina Bannikova. Foto: Brit Maria Tael

Naiste Taliturniiri esimestes mängudes said ülisuured võidud Pärnu ja Flora naiskonnad.

Uuest hooajast ilma Jüri Saareta jätkava Pärnu JK treeneripingil on uuel hooajal Anastassia Morkovkina ja Kristina Bannikova. Just mängiv peatreener Bannikova säras ka esimeses hooajaeelses sõprusmängus Levadia vastu, milles lõi ta koguni viis väravat.

Bannikova viiest väravast kolm tulid esimese 16 minuti sees. Poolajaks juhtisid pärnakad juba viie väravaga.

Teisel poolajal jätkas Pärnu sarnases rütmis ning Bannikova kõrval sai kübaratriki sai kirja ka Kadri Reinik. Päris kuivale ei jäänud ka Levadia, kui Anastasia Dodeltseva head läbisöödud realiseeris kahel korral Vlada Kubassova. Kokkuvõttes sai Pärnu 11:2 võidu.

"Tasavägisemalt" kulges päeva esimene mäng Flora ja Kalevi vahel. Kogu mängu totaalset ülekaalu omanud Flora jõudis avapoolajal vaid ühe väravani ning oma roll oli selles nii florakate kehvas realiseerimises kui ka Kalevi väravavahi Karina Korki suurepärastes tõrjetes.

Kuigi vaid avapoolaja mänginud Kork sai mitmel korral särada, siis Flora avavärav jäi selgelt tema hingele. Puuriluku söödu lõikas vahelt Katrin Loo, esimese löögi Kork küll tõrjus, kuid koheselt oli jaol Lisette Tammik.

Teisel poolajal läks Flora oma teed. Tammik sai kirja kübaratriki, kolmest väravast oli eriti kaunis teine, kui Tammik saatis kauglöögist palli lati alla. Skoori tegid ka Maarja Saulep ja Mari Liis Lillemäe ning Flora sai kokkuvõttes 5:0 võidu. Kalevi poolt oli mängu parim võimalus Kätlin Heinal, kelle karistuslöök lendas latti.